Menü

Kiralık En İyi Ofis Alanını Bulma Stratejileri

Mart 20, 2019 - office space
Kiralık En İyi Ofis Alanını Bulma Stratejileri

Küçük işletmeler için ticari emlak piyasası dardır. Kiralık ofis kıtlığı var çünkü başlangıç ​​şirketlerinin büyümesi ticari mülkler için rekabeti arttırdı. İdeal alan çalışanların ve müşterilerin kendilerini rahat hissetmelerini sağlar. Bir girişimci olarak, yalnızca mevcut ihtiyaçlarınızı karşılamakla kalmayıp aynı zamanda esnek ve gelecekteki büyümeye izin veren uygun fiyatlı bir ofis alanı bulmanız gerekir. Bu kararı etkileyecek birkaç faktör var.

hafifletmek

Kilit çalışanların gidip gelme süreleri dikkate alınmalıdır. Onlara mekanın evlerinden ne kadar uzak olduğunu sorun. Birçoğunun daha uzun bir yolu olacaksa, başka bir yere bakmanız gerekebilir. Genişletilmiş yolcular sadece hayal kırıklığına neden olmakla kalmaz aynı zamanda çalışanlarınız için daha pahalıdır. Merkezi, erişimi kolay bir bina, üst düzey yeteneklerinizi korumanıza yardımcı olacak ve yeni personel alırken size rekabet avantajı sağlayacak. Bir şehir merkezine taşınmakla ilgileniyorsanız, toplu taşıma yollarına yakın bir konum şirketinizi, özellikle de Millenials için daha çekici hale getirebilir.

Büyümek için Oda

Kısa vadeli büyüme planlıyorsanız, kısa vadeli bir kiralama aldığınızdan emin olun. Kiralık ofis alanı genellikle erken sözleşme sonlandırması için ağır ücretleri içerir. Bir kiracı ayrıca şirketin resim veya dekorasyon gibi mekan üzerinde herhangi bir değişiklik yapıp yapamayacağını da bilmelidir. Şirketiniz büyüdükçe, çevrenizdeki alanı değiştirmek isteyebilirsiniz.

yer

Mahallenin müşterilere nasıl görünebileceğini ya da hissedebileceğini belirleyin ve müşteri tabanınızın en büyük bölümüne olan yakınlığını düşünün. Bu teknolojik çağda, yüz yüze etkileşimlerin uygun olması gerekir. Kentsel merkezlerdeki binalar daha pahalıdır, ancak işinizi merkezi olmayan bir yere taşımak müşterileri kaybetmenize neden olabilir. Her kiralık ofis alanının yatırım getirisi vardır ve yeni alanınızdaki yatırım getirisinin mümkün olduğunca yüksek olmasını sağlamak istersiniz.

Çevreleyen ortam

Bu alanın etrafındaki çevre nasıl? Kentsel bir ortamdaysanız, müşterileriniz ve çalışanlarınız için park etme durumunu düşünün. Toplantı veya öğle yemeği için yürüme mesafesinde restoranlar veya kafeler olduğundan emin olmak için etrafınıza bir göz atın. Yakınlarda işçilerin öğle tatilinde yürüyebilecekleri veya egzersiz yapabilecekleri bir yer var mı? Düzenli molaların genel verimliliğini arttırdığı ve sonuç olarak kârınızı artırdığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Trafik düzenini ve park etme hissini almak için günün farklı saatlerinde bina veya konumu ziyaret edin. Çevreleyen çevrenin bu özelliklerinin tümü, devam eden büyüme için çok önemli olan moral ve mutluluğu etkileyecektir.

İşiniz stratejik planlama nedeniyle başarılı. Kiralık bir ofis alanı bulmak istisna değildir. Ne istediğinizi, neleri karşılayabileceğinizi ve bir kiralama imzalamadan önce tüm seçeneklerinizi bilin. Doğru alanda, şirketiniz büyümeye devam edecek.