Menü

Ofis Alanını Kiralamak

Mart 20, 2019 - office space
Ofis Alanını Kiralamak

Yeterli alan sorunu küresel olarak herkesi etkiliyor. Dolayısıyla, insanlar bu alanı yönetme zorluğuyla başa çıkmak için farklı yöntemler aramaktadırlar. Paylaşım alanı kavramı bu yönde olumlu bir adımdır. Günümüzde, herhangi bir ekstra kullanılmayan alanı olan insanlar, onu alan arayan insanlara kiralamaktadır.

Küresel olarak ortaya çıkan alan paylaşımındaki en popüler trendlerden biri ofis alanını paylaşmaktır. İstatistikler, geniş bir alan yüzdesinin birçok ofiste kullanılmadığını göstermektedir. Bunun nedenleri şunlar olabilir: biri işini küçültüyor ya da kapatıyor olabilir ya da başka bir sebeple, işadamı ofisinde fazla yer kaplıyor olabilir.

Kiraya dayalı olarak ofis alanı kazanmak, küçük işletmeler için büyük bir rahatlama olarak geldi. Ofis kiralayarak zaman, emek ve paradan tasarruf edebilirler. Bir işyerinin bir ofis alanı kiralayabilmesinin birkaç yolu vardır. Onlar:

Servis Büroları: Bu tür bir ofis kiralarken, işadamı bir odayı veya tüm katı kiralayabilir. Bu ofisler mobilyalar ve fotokopi makineleri, faks makineleri, telefonlar, vb. Gibi diğer olanaklarla birlikte gelir. Ayrıca işadamı bakım konusunda endişelenmek zorunda değildir. Konferans / Toplantı Odaları da sağlanmaktadır. Bazı servisli ofisler ayrıca ek olarak eğitimli personel sağlamaktadır.

Masa Alanını Paylaşma: Bazı firmalar bütün bir ofise ihtiyaç duymayabilir; Alan sahipleri, ofislerine ekstra masa veya alan paylaşma esnekliği sağlar. Ofisin çeşitli tesislerini kullanabilirler. Hatta bazıları kiracılara bilgisayar sağlıyor.

Ortak Çalışma Büroları: Bu, bir ofiste bağımsız şirketler tarafından paylaşılan alan konseptidir. Bir ortak çalışma düzenlemesinde, ofiste çalışan insanlar aynı kuruluş için çalışmıyor.

Sanal Ofisler: Bunlar iş arkadaşlarının siber alanda birbirleriyle temasta oldukları ofislerdir. Bu tür bir iş için kiralanan alan, bir iş adresi ve resmi bir telefon numarası ve çağrı almak için bir sekreter sağlamayı gerektirir.

Bu nedenle, bir başlangıç ​​Şirketi, gereksinimlerini karşılayan yukarıdaki seçeneklerden herhangi birini seçebilir. Bu tür ofis alanlarından herhangi biri, işletmelerine küçük bir yatırım ile başlama fırsatı verir. Ayrıca, pazarın genişlemesini düşünmeden önce ürün veya hizmetlerine verdiği yanıtı ölçebilirler. Ayrıca onlara daha sonraki bir aşamada yer değiştirme, genişleme veya küçültme fırsatı verir. Bu tür seçeneklerle bir ofiste yer kiralamak, küçük işletmeler için en uygun çözüm gibi gözüküyor.