Menü

Ofis Alanınızı En Üst Düzeye Çıkarmak için 5 İpucu

Mart 20, 2019 - office space
Ofis Alanınızı En Üst Düzeye Çıkarmak için 5 İpucu

Ofis alanını maksimuma çıkarmak, genel masrafların minimumda tutulmasını sağlamak için değerli maliyet tasarrufları ve verimlilik elde etmek için uzun bir yol kat edebilir. Birinci sınıf ofis alanı için kira fiyatlarının yükselmesiyle birlikte, herhangi bir başlangıç ​​işletmesinin çalışma ortamından en iyi şekilde yararlanmak için olumlu adımlar atması gerekecektir. Ofis alanınızı en yükseğe çıkarmak için birkaç ipucu:

Depolama ile harika yaratıcı

Modern ofis daha kağıtsız büyüyor ve bu da yalnızca gerekli depolama alanını azaltmak için iyi bir şey değil, aynı zamanda çevre için de harika. En az miktarda taban alanı kullanan depolama seçenekleri en çok istenen olanıdır. Zeminden tavana duran dikey ünite pratik bir seçimdir. Tasarım dolapları, dolapları veya rafları içerecek şekilde değişebilir. Bu, çalışma alanını nispeten dağınıklıktan koruyarak kaçınılmaz kağıtlar için yeterli alan sağlayabilir.

Masa alanını küçültün

Ofisinizdeki boş alanın daha geniş görünmesi için basit bir çözüm, daha kompakt masaların veya iş istasyonlarının kurulmasıdır. Ofis mobilyalarının boyutunu belirlemek için harika bir teknik, ofis düzeninin ve kullanılabilir alanın ölçekli bir çizimini oluşturmaktır. Çalışma alanının tüm işgücü için yeterince rahat ve geniş olmasını sağlamak için şimdi ve gelecekte ihtiyaçlarınızı dikkatlice hesaplayın.

Esnek alan yaratın

Çok işlevli alana sahip bir ofisin çalışmak için daha esnek bir yer vermesi kesindir. Toplantılara ev sahipliği yapmakla sınırlı bir oda çok fazla alan kaplayabilir ve genellikle boş bırakılır. Alanı kullanmanın daha etkili bir yolu, ofis ekranları kullanılarak kolayca oluşturulan geçici bir toplantı odasıdır. Kısa vadeli bölümler birkaç dakika içinde kurmak kolaydır.

Asma kat

Asma kat, mevcut ek yük boşluğuna sahip ofis alanına mükemmel bir ektir. Asma kat kurarak pratik bir depolama alanı oluşturabilecek ikinci bir kat oluşturmak mümkündür. Ayrıca, bu daha büyük ve daha pahalı tesislere taşınmak zorunda kalmadan alanı arttırmanın maliyetini düşürür.

Ofis aksesuarları

İşin günlük çalışmasına yönelik satın alımlara özen gösterilmelidir. Bir ofisi büyük bir fotokopi makinesi veya faks makinesi gibi malzemelerle doldurmak kolaydır, ancak bu tür bir ekipman gerekli değilse, onsuz yapmak mümkün olabilir. Bu daha az karmaşık olan ofis, en uygun çalışma alanını oluşturacak şekilde kesindir.