Menü

Paylaşılan Ofis Alanı – Nedir?

Mart 20, 2019 - office space
Paylaşılan Ofis Alanı – Nedir?

Genel olarak, “paylaşılan ofis alanı” terimi, evde veya bir şubede çalışmak istemeyen bir iş adamı için hızlı bir kurulum için hazır olan, mobilyalı, tam donanımlı bir ofis alanı anlamına gelir. Ayrıca yönetici süitleri ve iş merkezleri olarak da adlandırılırlar. Ofis, internet ve telefon hizmetleri ile posta hizmetleri sağlayacaktır. Bir kiralık yer kullandığınızda, bir işyerine, geleneksel ofis kiralamanıza göre daha düşük bir aylık kirada profesyonel bir tesis sağlayabilir.

Böyle bir ofis kiralarken çoğu zaman posta hizmetleri, resepsiyon görevlisi, faks ve fotokopi makineleri gibi iş makineleri ve ofis mobilyaları yer alacak. Hatta konferans salonlarına erişim, yayıncılık ya da dağıtım hizmetleri ile diğer olanaklar gibi olanaklar da sağlayacak. Kiralamalar genellikle altı ila on iki aydır. Hatta bazıları üç aylık bir kira sözleşmesi önerebilir. Paylaşılan bir ofis alanı, ihtiyaç duyduğundan daha fazla ofis alanı olan bir işletme veya şirketten küçük bir alan kiraladığınızda da olabilir. Bu, kiraya verme ile karşılaştırılabilir ve bu tür bir paylaşılan ofisle, işletme veya birey, başka bir şirketin daha geniş bir alanı veya sadece tek bir masa alanı içinde bir grup ofisi kiralayabilir. Bu düzenleme ile mutfak alanlarını, konferans odalarını ve şirket ya da işletmedeki diğer tesisleri paylaşacaksınız.

Bir tür ofis, bazı işler yapmak için ofise geldiklerinde telekomünikasyonciler tarafından kullanılabilir. Zaman zaman orada çalışmak için ekipman, masa ve telefon onlarındır, ancak diğer zamanlarda bunların hepsi ofis veya şirketteki diğer kişiler tarafından kullanılır. Bu, ücretsiz bir iş türü için iyi bir durumdur. Örneğin, farklı bir alandaki bir sağlık profesyoneli başka bir tıp uzmanıyla alan paylaştığında, tıp uzmanlarından biri haftada çok gün çalışacak, diğeri ise diğer günlerde çalışacaktır. Bu tür bir düzenleme ile diğer ofis çalışanlarının çalışmadığı günlerde ortak ofis alanını kiralayanlar, sekreterlik hizmetleri gibi hiçbir hizmetten yararlanamayacaklardır. Bu tür bir paylaşılan ofis alanı, birçok farklı profesyonel hizmet için çalışabilir.

Paylaşılan ofis alanının avantajlarından bazıları hızlı doluluk, sekreterler gibi personeli destekleme ihtiyacının azaltılması ve her şey dahil olmak üzere aylık maliyetleri içerebilir. Bunlar, özellikle yeni başlayan şirketler ve küçük işletme sahipleri için çekici olan düzenlemelerdir. Paylaşılan ofis alanı ile mobilya ve ekipman için büyük bir masraf yoktur.