Menü

Çevre Dostu Ofis Malzemeleri

Mart 20, 2019 - Ofis Malzemeleri
Çevre Dostu Ofis Malzemeleri

Büro malzemeleri arasında, kağıt, zımba teli, lazer yazıcı, bilgisayar, yazıcı, faks makinesi ve benzeri öğeler olan iş yerlerinde günden güne kullanılan ürünler yer almaktadır. Bunların arasında en yaygın kullanılanlar, birçok türde ve formda kağıttır. Kâğıt milyonlarca ağaç kesilerek üretilmekte ve bu hareket Dünya'nın doğal ortamını tahrip ettiği için çok eleştirilmektedir. Bu da birçok tehlikeli sonuç doğurur. Tüm bu ekolojik olarak zarar verici faaliyetlerin cevabı geri dönüşümdür. Ağaçları kurtarmak için kağıt tasarrufu yapmamız gerekir. Ayrıca, çok fazla atığa yol açan, zımbalama makinelerinde kullanılan çelik gibi başka doğal kaynaklar da var.

Çevreyi ve yenilenemeyen kaynakları göz önünde bulundurarak, günümüzde pek çok şirket çevre dostu ofis malzemeleri üretiminde görev almaktadır. Tüketim odaklı bu dünyada geri dönüştürülmüş kağıtlar ve diğer çevre dostu ürünler gibi yeşil ofis ürünlerinin kullanımı, orman kaynaklarının tükenmesini yavaşlatıyor, depolama ömrünü uzatıyor ve enerji tüketimini azaltıyor, böylece küresel ısınmanın uzun vadede etkilerini azaltıyor. Bunun yanı sıra sadece çevre dostu değil, aynı zamanda düzenli ofis malzemeleri için yapılan maliyetleri ve bu ürünlerin gereksiz yere kullanılmasını azaltarak sizin için iş dostu olduğu ortaya çıkıyor.

Çevre dostu ofis sarf malzemeleri üreticileri bize en yüksek kalitede geri dönüştürülmüş içerik, işlenmiş klorsuz kağıtlar ve zarflar, MICR Lazerler gibi yeniden üretilmiş ofis ürünleri, fotokopi makinesi ve faks yazıcı toner kartuşları ve ofis kağıtları, kırtasiye malzemeleri, kartvizitler ve geri dönüştürülmüş kağıttan yapılmış zarflar sunmaktadır. . Çevre dostu malzemelerle değiştirilen diğer sık ​​kullanılan ofis malzemeleri duvar takvimleri, bloknotlar, masa pedleri, cep klasörleri, gün zamanlayıcılar ve randevu takvimleridir. Bütün bunlar% 100 tüketici elyafından ve% 100 geri dönüştürülmüş kağıttan yapılmıştır.

Eskiyi yenisiyle değiştirmek yerine yenilenmiş ofis eşyalarını tercih etmek çevreye katkıda bulunmak için iyi bir yoldur. Lazer yazıcı kartuşlarınızı yenisiyle değiştirmek yerine yeniden doldurun. Bu, çok fazla çöp atığını azaltır ve bu kartuşlarda düzenli olarak büyük miktarlarda atıldıklarında bulunan toksik maddelerin gereksiz yere birikmesini önler. Geri dönüştürülmüş malzemeden yapılmış yazıcılar da mevcuttur. Bununla birlikte, kişisel katkınız olmadan, bu geri dönüştürülmüş malzemelerin gerçek kullanım amacı tam olarak eksiktir. Böylece kendi küçük yolunuzda, bu korunma yöntemlerini benimseyerek ofisteki bu değerli ama basit ürünlerin aşırı kullanımını önleyebilirsiniz.

Örneğin, bir yüze yazdırmak yerine her iki yüze de faydalanabilirsiniz. Aslında, mümkünse, kağıdın kullanımını daha da azaltmak için e-posta veya ilan tahtaları bile kullanmak isteyebilirsiniz. Ve biz onun yanındayken, elektrik tüketiminin yakında tükenebilecek kaynaklardan elde edildiğini de biliyor olabilirsiniz; böylece bilgisayarınızı, yazıcınızı, faks makinenizi veya tarayıcınızı kapatmayı alışkanlık haline getirerek kullanımınızı güçlendirebilir. kullanmadığınızda. Bu küçük adımları benimseyin ve şimdiden gelecek nesle gelecek vaat eden bir geleceği güvence altına alma yolundasınız.