Menü

Diş Ofisi Tasarımı – Bir Tezgahta Neler Var?

Mart 20, 2019 - Ofis Malzemeleri

Dişçi ofisi tasarımınız üzerinde çalışırken, dikkat edilmesi gereken detaylardan biri, çeşitli uygulamalarda kullanılacak tezgah tipidir. Dişhekimliği ofis tasarımı boyunca tezgahlar vardır ve çeşitli tezgahlar koordine olsa da kesinlikle aynı malzemelerden yapılması gerekmez. Konum, müşteri görünürlüğü, nem seviyeleri ve fiyat gibi kullanılacak tezgah malzemesi seçimine giren çeşitli hususlar vardır.

Laboratuar veya sterilizasyon odası gibi ıslak alanlarda, tipik olarak Corian® gibi katı bir yüzey malzemesi kullanılmasını tavsiye ederim, çünkü laminatlar çoğu zaman çok fazla neme dayanamayan dikişlere sahip olabilir. Bununla birlikte, bu aynı odalarda, eğer gerçekten çok fazla nem olmayacaksa, plastik bir laminat iyi çalışacak ve maliyetten tasarruf sağlayacaktır.

Personel salonlarında tipik olarak plastik laminatlar öneririm, çünkü bu odalar nadiren hastalar tarafından ziyaret edilir ve biri katı bir yüzey malzemesinin maliyetinden tasarruf sağlar. Personelin daha az önemli olduğunu önermediğimden eminim, ancak en yüksek yatırım getirisini elde etmek için hastaların farkı görebilecekleri tasarım dolar harcaması gerektiğine inanıyorum.

Şimdi, tezgahın aşırı sıcaklığa maruz kalma olasılığı varsa, sadece granit öneririm. Tezgah malzemesi seçeneklerinin hepsinde, granit en tahrip edilemez ve en ısıya dayanıklıdır. Biri doğrudan tezgahın üzerine aşırı derecede sıcak bir tava ya da ütü koyabilir ve hiçbir zaman bir sorunu olmaz. Aynısı başka hiçbir malzemeden söz edilemez.

Müşteri banyoları, operatörler ve özellikle ön tezgah gibi kamusal alanlarda plastik laminattan başka bir şeye adım atmanızı öneririm. Corian® tipi bir materyal, beton, kuvars veya doğal taş olsun katı yüzeylerin tümü, plastik laminatların yapamadıkları kalite izlenimini veriyor. Bu nedenle, diş hekimliğinizdeki sağlamlığı ve kaliteyi en iyi şekilde iletmek için, bu diğer malzemelerden birinden yapılan bir tezgahta ilave dolar harcamak önemlidir. Eski deyiş, “İlk izleniminiz için sadece bir şansınız var” diyor. Hastalarınızın ve potansiyel hastalarınızın zihninde pürüzlendirmek için uygulamanızın kalitesini ön büro tezgahının iyi bir izlenim bırakmasını istiyorsunuz.