Menü

Masif Ahşap Ofis Masalarını Anlamak

Mart 20, 2019 - Ofis Malzemeleri
Masif Ahşap Ofis Masalarını Anlamak

Bir ofis kurulduğunda, akla gelen ilk şey ofis mobilyalarıdır, bunlar dekoru ve ofis ortamını ayarlamada büyük rol oynar. Bürodaki mobilyalar, bu nedenle, ses çıkarır ve büyük bir etki yaratır, bu büro mobilyalarında camdan tahtaya kadar çeşitli malzemeler kullanılmıştır. Bu yazıda, masif ahşap masalar, en yaygın ve eski mobilyalara odaklanıyoruz. Büyük ofis masaları, sert ahşap, Meşe ahşap masalar veya pahalı cocobolo masalar gibi masif ahşaptan yapılmıştır.

Bu büyük masif ahşap masaların yapımında kullanılan çeşitli ahşaplar vardır, bunlar arasında dayanıklılığı ve yüksek kaliteli ahşabıyla bilinen meşe ağacı vardır. Elm ahşabı masif ahşap masa ve sandalyelerin yapımında kırılma ve inceliğe karşı direnci için kullanılır. Sedir, bu ofis masalarında kullanılan başka bir yumuşak ahşaptır, böceğin daha dayanıklı olması için iticidir.

Kiraz ağacı var; farklı renklere sahip sert bir ağaçtır ve ofis dekoruna bir artı katar. Lauan ofis masalarında kullanılan bir diğer sert ağaçtır; maun parke ile benzerliği nedeniyle tercih edilir. Maun, diğer yaygın sert ağacıdır ve ürününü biraz daha pahalı hale getirmek için yaygın olarak kullanılır. Çam ağacı, bu ofis ve ev mobilyalarının yapımında da kullanılır.

Ahşap masalar, çoğunlukla cam masalara veya plastik mobilyalara kıyasla dayanıklılıkları nedeniyle tercih edilir. Meşe ağacından uygun yapılmış ahşap masaların, dokunmalarını kaybetmeden on yıllarca dayandığı bilinmektedir. Masif ahşabın ofis mobilyaları olarak kullanılmasının daha muhtemel olmasının bir diğer nedeni de uygun olmasıdır. Dünyanın hemen her yerinde ahşap malzemeler mevcuttur ve bunların üretilmesi ve üretilmesi için gerekli beceriler yaygındır ve yaygın olarak uygulanır.

Bu ahşap ofis masalarına üst düzey veren diğer bir faktör ise ofis ortamında getirdikleri şıklıktır. Örneğin, bir ofisteki bir Noah masif meşe ahşap masa, zerafeti ve sınıfı tasvir eder.

Sonuç olarak, masif ahşap mobilyaların kurulumda herhangi bir ofiste en iyisi olduğu konusunda hemfikiriz;

giriş engellerden uzak tutulmalı ve giriş ve çıkış için bir akış sağlanmalıdır,

tüm ofis mobilyalarının görsel homojenliği olmalı,

duvar alanı tamamen bitmemelidir.