Menü

Bir Erkek Psikolojisini Anlamak – Neden Eski Erkek Arkadaşınızın İşini Görmezden Gelmek

Mart 20, 2019 - Ofis Psikolojisi
Bir Erkek Psikolojisini Anlamak – Neden Eski Erkek Arkadaşınızın İşini Görmezden Gelmek

Ayrıldığından beri tavsiyeyi defalarca duydunuz, eski erkek arkadaşınızı geri almak istiyorsanız onu görmezden gelmelisiniz. İlk bakışta mantıklı gelmiyor. Bir adamı görmezden gelmek, onunla tekrar birlikte olmasını nasıl sağlayabilir? Onu görmezden gelmeyerek daha olumlu görünüyor, değil mi? Şu an içinizde, kendinizin eski erkek arkadaşınızı aramak için uygun bir zaman olduğunu ve ikinizin işleri denemeyi önerdiğinizi düşünün, ancak birçok kişi bunu denememenizi tavsiye ediyor, bu yüzden tekrar geri dönme şansınızı mahvetmeyeceksiniz. Kayboldunuz, kafanız karıştı ve sevdiğiniz adama mal olacak bir hata yapma konusunda endişelisiniz. Bir şey yapmadan önce erkeklerin psikolojisini öğrenmek için biraz zamana ihtiyacın var. Eski erkek arkadaşını aramamasını, mesaj atmamasını, evini ve ofis adresini unutmamasını söyleyenleri dinlemenin iyi bir nedeni var.

Şu anda, dağılmadan sonra ne olacağını kontrol edemezsin: Ayrıldıktan sonra, eski sevgililerini kovalayan kişi, ilişkinin geleceğine ne olacağını kontrol edemez. Kadınlar çoğu zaman, bir romantizm romanı sayfalarında hayatlarını sürekli yaşayabileceklerini düşünüyor. O anı, erkek arkadaşınız telefonu seçtiğinde, siz ikiniz olmadan bir gün hayatta kalamayacağını söyleyecektir. Bu, ara vermeden onu kovalamaya devam edersen, gerçekte gerçekleşmeyebilir. Bu durumda eylemleriniz sözlerinizden daha büyük bir rol oynar ve şu anda eylemleriniz yüksek sesle çaresiz olduğunuzu ve kimin bildiğini umursamadığınızı ilan eder.

Eski erkek arkadaşın, daha sonra ne olacağını tamamen kontrol ediyor ve seni görmezden gelmeye karar verirse, onun içinde, çabalarını arttırıp onu daha fazla kovalayacağını biliyor. Esasen, sizi daha fazla görmezden gelirse, onu geri almak için daha çok çalışacağınızı söylüyorsunuz. Tamamen onun üzerindesin ve egosunu besleyen de bu. Bu durumdaki erkeklerin çoğu, eski sevgililerine günün saatlerinde hızlı bir şekilde izin vermezler çünkü onu geri kazanmaya ne kadar katlanacaklarını görmek isterler. Şimdi yapmanız gereken, ilişkinin dinamiğini değiştirmektir, böylece geleceği kontrol altında tutabilirsiniz ve davranışınızı değiştirmek zorunda kalabilirsiniz. Farkında olduğu an sizi geri istediğine hemen karar verecek ve onu artık istemediğinize inanacaktır. Bunun nasıl hızlı bir şekilde gerçekleşeceğine şaşıracaksınız.

Eski erkek arkadaşının metinlerine cevap vermemek, onu görmezden gelmenin tek yolu değil.: Kadınlar eski sevgililerini görmezden gelmeden önce yaptıkları büyük hatalardan biri, niyetlerinin, bunun bir oyun olduğunu anlayacak şekilde bilmelerine izin vermeleridir. Eski erkek arkadaşına, duygusal olarak aşırı olmaktan tekrar onunla konuşmayacağını söylersen, onu geri almak için bir taktik olarak görecektir. Sonra onun rekabetçi ruhu onun içinde başlayacak ve sizi görmezden gelmek için kendi planını belirleyecektir. Bunu farketmeden önce, birkaç hafta ya da aylar geçecek ve siz ikiniz birbiriyle temasa geçemeyecek kadar inatçı olacaksınız.

Sadece eski erkek arkadaşından, niyetlerini gözden kaçırmadan uzak durman gerekiyor. En azından bir aylığına eski erkek arkadaşınla konuşmayacağına karar vermek için bir dakikanızı ayırın. İstediklerinizin sırrını yalnız başına saklayın çünkü niyetleriniz hakkında bilgi verirseniz, karşılıklı arkadaşlar dedikodu yapmayı sever. Eski erkek arkadaşınız daha sonra, size ne kadar ihtiyacı olduğunu hatırlatmak için hiçbir yolla temasa geçmediğinizi fark edecek.

Gelecek ay boyunca olumlu ve heyecan verici bir şeye odaklanmak için gerekli tüm yollarla denemek zorundasınız. Kendinizi dairenize kilitlemek ve ikiniz birlikte olduğunuzda geçirdiğiniz güzel günleri düşünmek çok cazip. Bunu yaparsan, üretken bir şey elde edemezsin. Bu ay sizin kim olduğunuzu, bir kadını yeniden keşfetmeniz ve hayattan ne istediğinizi bilmeniz içindir.

Yaşam hedeflerinizin ne olduğunu yeniden tanımlamak için eski sevgilinizden uzaklaştıkça fırsatı kullanın

Eskiden uzaklaştıkça hayattaki hedeflerinizi yeniden tanımlayın: Eski erkek arkadaşını görmezden gelme arayışına başladığın an, hoşgeldin sürprizleriyle karşılaşacaksın. Her şeyden önce, cevapları sizi şok edecek. Erkeklerin tipik bir davranışı, artık onları istemeyen kadınları isteyecekleridir. Eski sevgilin, onun dikkatini geri almak için tüm çabalarını durdurduğunu farkettiği an; kalbini yeniden ele geçirmek için yola çıkacak. Bu inanılmaz bir mekanizma. Erkekler, yaşamda ulaşamadıkları yerlere yakın olmayan şeyleri istemekle bilinir. Eski bir kız arkadaş bu şeylerden biriyse, onu geri almak için ne gerekiyorsa yapar. Temelde, onu istediğin anlayışını ortadan kaldırırsan, gerçekten istediğini sormaya başlar. Olduğu anda, eski erkek arkadaşınız hızla size geri koşacak ve yaptığınız değişiklikleri açıklamanızı sağlayacak.

Eski erkek arkadaşını görmezden gelmenin daha önemli bir yararı, daha önemli olan, nihayetinde bir araya gelmek için ihtiyacın olan şey veya istediğin neyse, açık bir duygusal durumda seçeceksin. Ayrıldıktan bir ay sonra işler farklı görünür ve kendilerini farklı hissederler. Dengeli bir duyguya sahipsiniz, geleceğiniz daha az tanımlanmış ve çok çeşitli olanaklara açıksınız. Muhtemelen alabileceğin en iyi hediyelerden biri, eski sevgilinle nefes alma fırsatın. Sonunda sizin için en iyi olduğunu düşündüğünüzü seçebileceksiniz ve eski erkek arkadaşınızla tekrar bir araya gelmek, tüm romantik hayallerinizi gerçeğe dönüştürmek için gerçekten en iyi yoldur.