Menü

Kampanya Yard İşaretleri ve Renk Psikolojisi

Mart 20, 2019 - Ofis Psikolojisi
Kampanya Yard İşaretleri ve Renk Psikolojisi

Renk psikolojisine çok fazla ilgi duyuluyor, ama aynı zamanda perspektifi ortaya koymak da önemlidir. Kampanyanın psikolojik açıdan seçmek istediği renkler birbiriyle çelişmeyebilir. Bu durumda, kontrastı olan ve bu nedenle kampanya alanı işaretinden geçen sürücüler tarafından daha kolay görülen renkleri seçmeye öncelik vermek en iyisidir.

Dahası, rengin insanlar üzerinde ne kadar etkili olduğu konusunda farklı görüşler var. Bazı insanlar renkten diğerlerinden daha fazla etkilenir ve birinin ruh haline ve temel kişiliğine bağlı olarak, renge duygusal tepkileri farklı kişiliğe sahip veya farklı hisseden kişiden farklı olacaktır.

Siyahın Renk Psikolojisi

Bir işaret metninin fonu olarak siyah, karanlık ve tehditkar olarak karşımıza çıkabilir. Siyasi çim tabelalarında, kısmen olumsuzluk hissi nedeniyle siyah nadiren arka plan rengi olarak kullanılır. İşaretler için en önemli olan siyahla olan pozitif ilişki güç ve otoritedir. Metin için geleneksel bir renk olmasının yanı sıra siyah, özellikle adayı belirten, aynı zamanda otoriteyi sembolize ettiği için aranan ofisi gösteren metin olarak mükemmel bir seçimdir.

Beyazın Renk Psikolojisi

Beyaz, tüm ışığı yansıtır ve bu nedenle adayın bahçesindeki işaretten kopyasını göze çeken bir boşluk hissi yaratabilir. Öte yandan, özellikle siyahla eşleştirilmiş, beyazı steril hissedebilirsiniz. Yazdırma maliyetlerini azaltmak için, beyaz, adayın adını ve aradığı ofisi belirten koyu renkli bir metin için genellikle bir seçimdir. Bu, hafif zararlı psikolojik etkiyi telafi etmekten daha fazla olacak olan, arka plan ile metin arasında kuvvetli bir kontrastla daha az pahalı, tek renk çim işareti oluşturur.

Kırmızının Renk Psikolojisi

Oylamada çok fazla aday bulunmadığı sürece, siyasal bir kampanyanın bahçe işaretini diğer adaylardan gelen kırmızı, beyaz ve mavi çim işaretlerinin ana bilgisayarından ayırt etmek için mavi ile birlikte kırmızıdan kaçınmak en iyisidir. Bununla birlikte, bir avlu adayı işaretinde bir işaret olmadığında, kırmızı, iyi bir renk seçimidir. Sevgi, sıcaklık ve konforla ilişkilendirilir. Aynı zamanda “güç bağı” ndaki güçle de ilişkili. Son olarak, kırmızı, Cumhuriyetçi Parti ile ilişkilendirilir ve bu nedenle daha genel olarak muhafazakârlık.

Mavinin Renk Psikolojisi

Mavi, sükunet ve barış ile ilişkilendirilirken, bu genellikle beyazın birçok erkeğin favori rengi olduğu ve Demokrat Partinin bir sembolü olduğu için ikincil bir düşüncedir. Belirtildiği gibi, siyasi kampanya işaretlerini diğer adayların işaretlerinden ayırmak için oylamada çok sayıda aday olduğunda kırmızı, beyaz ve mavi renklerinden kaçının. Durum böyle değilse, Demokratlar partiyle bağlantılı olduğu için bu rengi düşünmelidir. Ayrıca, erkeklerle daha zayıf anket yapan adaylar, kendilerine hitap edecekleri için bahçe tabelalarında maviyi kullanmayı düşünebilirler.

Yeşilin Renk Psikolojisi

Yeşil, doğal dünyanın bir sembolüdür. Bu, çevre sorunlarını kampanyanın önemli bir parçası haline getiren bir aday için harika bir renk. Tek bir renk işareti için, koyu yeşil bir arka plan ve beyaz harfler kullanmak, çevre konularının önemini adaya iletirken ucuz ve keskin bir görüntü sunar. Diğer renklerle biraz daha ince renk psikolojisi unsurlarından farklı olarak, birçok seçmen Demokrat için mavi bir işaret ile Cumhuriyetçi aday için kırmızı olan ile yeşil bir bahçe işareti ve çevre arasında bağlantı kuracak.

Sarı Renk Psikolojisi

Sarı en görünür renktir. Aydınlık ve neşeli. Bu nitelikleri nedeniyle, başka hiçbir rengin aksine dikkat çekiyor. Kampanya alanı işaretlerinde özellikle siyah yazı içeren bir arka plan olarak harika bir seçimdir. Bununla birlikte, sarı, kahverengi, mor, mavi ve yeşil gibi birçok renkle birlikte çalışır.

Morun Renk Psikolojisi

Eğer popülist bir adaysanız ya da bölge halkına bağlı olarak rastlamak istiyorsanız, bu telif ve servet gösterdiğinden kaçınılması gereken bir renktir. Öte yandan, mor da bilgelik ve maneviyat gösterir. Özellikle dini bir bölgede veya yüksek bir akademisyen nüfusuna sahip olan bir ülkede, bu renk, özellikle cumhuriyetçi eğilimli ya da kayda değer sayıda seçmen seçmeninin güçlü olması durumunda, psikolojik olarak işe yarar.

Brown'un Renk Psikolojisi

Kahverengi, doğal bir renktir ve insanlara güç ve güvenilirlik duygusu verir. Otorite siyah kadar güçlü olmasa da, Brown'un doğaya ve güvenilirliğe olan bağlantısı bazı kampanyalar için önemlidir. Hem metin rengi olarak siyah için iyi bir alternatiftir hem de arka plan rengi için iyi bir seçimdir. Brown, kampanya materyallerinde sık kullanılmaz ve politik çim işaretinde kullanmak, güç ve güvenilirlik duygusu taşırken diğer bahçe işaretlerinden sıyrılmak için iyi bir fırsattır.

Portakalın Renk Psikolojisi

Turuncu heyecan verici bir renktir. Sıcak renkler ailesinin bir parçasıdır. Sarı gibi turuncu da dikkat çeken bir renktir. Otomobil kullananların dikkatini çekeceği için, portakal bir bahçe tabelasında kullanmak için harika bir renk. Portakal heyecanını ilettiğinden, turuncu bir işaret seçmenlere siyasi kampanyanın dinamik ve ivme kazandığını gösterecektir.

Sonuç

Her şeyin böyle olmasını isteyen kampanyalar için, renk psikolojisinin arkasındaki kavramların bazılarını kampanyanın bahçesinde işaretleyin. Çim işaretleri için hangi renklerin en iyi olduğunu beyin fırtınası yapmanın en iyi zamanlarından biri, kampanya web sitesinin renk şeması, doğrudan posta ve kampanyanın diğer yönleriyle ilgili genel bir konuşma sırasındadır. Bu şekilde, kampanya her projenin renk seçeneklerini tartışarak tekerleği yeniden icat etmez ve kampanyanın her alanını tamamlayan renkleri seçebilir.