Menü

Anında Office Messenger'ı Seçerken Dikkat Edilecek Beş İpucu

Mart 24, 2019 - Ofis yazılımları
Anında Office Messenger'ı Seçerken Dikkat Edilecek Beş İpucu

Ofis üretkenliğini ölçerken, genellikle göz önünde bulundurduğumuz etkenlerden biri, ofis üretkenliği araçlarının çalışan performansını artırmak için önemli ölçüde katkıda bulunduğu durumdur. Liste sonsuz dijital not tutucular, yerleşik üretkenlik özelliklerine sahip akıllı telefonlar ve en önemlisi, işyerini etkinlik 24X7 ile etkilemeye devam eden şaşırtıcı yazılım araçları dizisidir.

Gelişmiş Ofis Üretkenliği için Office Messenger

Anlık mesajlaşma programı olarak adlandırılan nispeten yeni bir varış, kendini değerli olarak kanıtlamaya başlıyor ve yakında sezgisel ve mantıksal bir yaklaşım kullanarak günlük görevleri ve rutin görevleri otomatikleştiren giderek artan sayıda yazılım uygulamasının vazgeçilmez bir parçası haline geliyor. Ofisler arası iletişimciler olarak da bilinen ofis haberciler, çalışanlarını bağlamak için güvenli ve güvenli bir iç iletişim protokolü kurarak canlı sohbet teknolojisini kullanır. Şirketiniz için bir mesajlaşma yazılımı seçerken göz önünde bulundurmanız gereken beş faktör:

Modüler Tasarım ve Ölçeklenebilirlik

Zengin özelliklere sahip bir anlık mesajlaşma programı, birkaç çemberin içinden geçmek zorunda kalmadan kullanıcı sayısını ağa eklemenizi sağlar. Haberci grubuna yeni çalışanlar eklemek, uygulamanın genel hızını ve performansını olumsuz yönde etkilememelidir.

Sohbet Metni Oluşturma

Office anlık mesajlaşma programı, sohbet kullanımının yazılı bir metnini hem ileride kullanmak, hem de referans olarak kullanmak için ve aynı zamanda bir faaliyet kaydı için oluşturabilmelidir. Uygulama, gerektiğinde sorunsuz geri almak için bu transkriptleri organize bir şekilde saklayabilmelidir.

Yapışkan Notlarla İletişim

Yapışkan notlar kavramı, çeyrek yüzyıl önce MSDOS işletim sisteminin altın çağında, Borland International adlı bir şirket tarafından yaratıldı. Yapışkan notlar kesinlikle çok yol kat etti ve haberciler bu özelliği mükemmel sonuçlarla birleştirdi. Ofis haberci ağına giriş yapmamış olsalar bile bir kerede bir veya birkaç meslektaşınıza yapışkan not gönderebilirsiniz. Sticki'leri önceden belirlenmiş zamanlarda hatırlatıcı olarak aktarabilmelisiniz. Yapışkan notlar, birden fazla adım içeren bir e-posta mesajı göndermek yerine, bir meslektaşınızla çok hızlı bir şekilde iletişim kurmanın harika bir yoludur.

Çok Düzeyli Canlı Sohbet Katılımı

İstenilen bir haberci, iç iletişim ağınız çalışır durumdayken, müşterilerinizle dışarıdan etkileşime geçmek için web sitenizdeki canlı sohbeti etkinleştirmenize izin verecektir. Bu özelliğin birçok faydası vardır. Örneğin, bir çevrimiçi müşteri boşalttığınız bir soru ortaya koyarsa, meslektaşınızla hızlı bir şekilde iletişim kurmak ve müşterinin sorgusuna doğru cevabı bulmak için anlık ofis mesajlaşma aracını kullanabilirsiniz.

Kullanım kolaylığı

Ofis çalışanlarının ihtiyaçları göz önünde bulundurularak ergonomik olarak tasarlandıysa, tercih edilen bir anlık mesajlaşma yazılımının indirilmesi, kurulması ve kullanılması kolay olmalıdır. Tüm ofis mesajlaşma yazılımı uygulamaları dahili iletişim protokolünü kurmak için Internet'i kullandığından, uygulamanın kullanıcı arayüzü ve navigasyonu işyerinde daha geniş bir çerçevede tasarlanacaktır.

Kanıtlanmış bir Instant Office Messenger'daki Diğer İstenen Özellikler

Sesli uyarılar, zamanlayıcı kontrolü, veri tabanı denetimleriyle arşivleme ve geri alma, sohbet penceresinin özelleştirilmesi ve renkli yazı tipleri ve yazı tipleri aracılığıyla yapışkanlıklar gibi özelliklerin tümü, iyi bir anlık ofis habercisinin beklenenin ötesine geçmesine katkıda bulunur.

İletişim değişiminin çoğunun şahsen gerçekleştiği bir ofis ortamında çalışsanız bile, bir anlık mesajlaşma programı dağıtmak kişisel ve grup verimliliğinizi önemli ölçüde hızlandıracaktır. Ayrıca, anında ofis habercilerinin sınır tanımadığı için, dünyanın dört bir yanındaki iş arkadaşlarınızla güvenlik ve kurumsal gizlilik konusunda bir kaygı duymadan kolayca iletişim kurabilirsiniz.