Menü

Anlık Ofis Haberciler – Ödüller ve Avantajlar

Mart 26, 2019 - Ofis yazılımları
Anlık Ofis Haberciler – Ödüller ve Avantajlar

Online verimlilik araçlarının hemen hemen her hafta şirketler tarafından duyurulduğu sürekli iş akışı çağında, ofis içi haberciler önemli bir ivme kazanmıştır. Her ofis üretkenlik cephaneliğinde kendilerini “olması gereken” bir ürün olarak kurdular. Ofis içi haberciler ya da iş habercilerleri de adlandırılır, anlık ileti teknolojisinin avantajlarını yakalar ve bunları şirket genelinde kullanmak üzere özelleştirir. Anlık mesajlaşma yoluyla çalışanların, departmanların, şubelerin ve tek bir işletmeye ait konumların birbirine bağlanmasına yardımcı olurlar.

İnternet çağının başlangıcında Yahoo Chat ve AOL Chat gibi ilk anlık mesajlaşma servisleri İnternet ufkunda göründüğünde, pek çok kuruluş bu servislerin telefon tabanlı olmanın aksine metin tabanlı canlı işyeri iletişimini kolaylaştırmak için kullanılabileceğini fark etti tabanlı. Şirketler daha sonra, bir kuruluştaki çalışanları LAN'lara ve WAN'lara yüklendiklerinde bir araya getirecek anlık ileti sürümlerini tanıttı. Hatta bazıları tarayıcı arayüzüne sahipti, bu sayede çalışanların coğrafyaya bakmaksızın uzaktan birbirleriyle iletişim kurmalarını mümkün kılıyordu.

Bugün ofisler arası haberciler eski güzel günlerin habercilerinden çok uzak. Ayırt edici özelliklerinin kapsamlı bir listesini sunuyoruz ve çalışanlarınızın iletişimi için başka bir kanal daha açmak için kuruluşunuzun neden bir iş mesajcısı alması gerektiğini açıklıyoruz:

Mobil Platformlarda Çalışanları Bağlayın

Kurumsal ofis habercileri, çalışanlar yoldayken bile, şimdi zengin bir iletişim deneyimi sunuyor. İOS, Android, Blackberry ve Windows gibi tüm büyük platformlar için kullanılabilen uygulamalar, aynı kuruluştaki çalışanların, metin tabanlı anlık mesajlaşma yoluyla birbirleriyle sohbet etmelerini sağlayan dahili bir sisteme giriş yapmalarını sağlar. Bu uygulamalar, masaüstü deneyimini genellikle masaüstü sürümlerinin tüm işlevlerini sunmaları için çoğaltır. Uygulama hızı genellikle uygulama etkinken kullanılabilir Internet bağlantısının kalitesine bağlıdır.

Tüm Verimlilik Paketinden yararlanın

Günümüzün ofis içi haberciler ve iş haberciler artık sadece anlık mesajlaşma ile sınırlı değil. Çalışanların genel üretkenliklerini artırmalarına yardımcı olmak için tasarlanmış çok çeşitli özellikler içerir. Bir çalışan olarak, yalnızca bir çalışanla veya tüm bir grupla iletişim kurabilirsiniz. Yönetici olarak, meslektaşlarınızla bağlantı kurmak ve fikirlerini paylaşmak, geri bildirim sağlamak ve ofisle ilgili sorunları dünyanın her yerinden çözmek için ofis toplantılarını tamamen bir ofis messengerında programlayabilirsiniz. Yapışkan not özelliği, bir meslektaşınıza veya tüm gruba kısa mesajlar göndermenizi sağlar. Hatta kendinize yapışkan notlar gönderebilir ve bunları masaüstünüze hatırlatıcılar olarak yapıştırabilirsiniz. Onları öncelik sırasına göre renk kodu. Bir çok iş habercisinin işyerinize getirdiği verimlilikle ilgili diğer özellikler, tek bir fare tıklamasıyla tüm şirkete tek bir mesaj göndermenizi sağlayan takvimler, etkinlik hatırlatıcıları, alarmlar ve mesaj yayınıdır.

Metin Transkriptleri Oluştur

Ofisteki ofis habercilerinin canlı sohbet gibi göründüğü ve metin transkriptleri ürettiği için, tüm transkriptlerin gerçek bir kağıt izi olarak metin transkriptleri oluşturmak ve arşivlemek mükemmel bir iş anlayışıdır. Yüz yüze görüşmelerin kendi avantajları olsa da, yalnızca işlemleri kaydederseniz ve bir transkripsiyon servisi kullanıyorsanız doğru bir transkript oluşturabilirsiniz.

Dosya Aktarımı Yoluyla Önemli Belgeler Gönderin

Yalnızca fikirlerinizi iş arkadaşlarınızla değil, aynı zamanda iş habercilerinde yerleşik olan dosya aktarım protokolleri yoluyla büyük dosyaları da paylaşın. Bu dosyalar sadece metin değil, aynı zamanda multimedya içeriği de içerebilir.

İki Windows'u etkinleştir

Pek çok ofis mesajlaşma yazılımı uygulaması, bir seferde iki pencere açmanızı, bir tanesi müşterilerinizle iletişim kurmak için canlı sohbet uygulamanızı çalıştırmak için bir pencereyi ve meslektaşlarınızla iletişim kurmak için bir diğeri ofis IM uygulamanızla çalışmanızı sağlar. Her iki pencereyi aynı anda etkinleştirmek, bir müşteriden gelen bir soruyu yanıtlamak için bir meslektaşınıza danışmanız gerektiğinde mükemmel bir fikirdir.

Tamamen Güvenli Bir Ortamda İletişim Kurun

En iyisini sona sakladık. Ofisler arası haberciler, bankalar ve diğer finans kurumları gibi, 256 bit şifreleme kullanarak tamamen güvenli bir ortamda iletişim kurmanıza izin verir. Bu nedenle, tüm kurumsal zeka, şirket güvenlik duvarının arkasında tamamen güvende kalır.