Menü

Buluttaki Platform

Mart 23, 2019 - Ofis yazılımları
Buluttaki Platform

Yukarı, yukarı ve uzağa güzel balonumda açık mavi zerre – bulutların arasından ve bulutların arasından. Bir bulutun üzerinde yüzmeyi sevdiğinizi mi düşünüyorsunuz? “Cennetteki Pennies” nasıl? Henüz varmadık mı? Yok hayır? Şey … bana bir an izin ver … ruhunu aydınlatmak için … buluttan.

Bildiğimiz gibi bulut; İnternetin bilgisayar ağ şemalarında nasıl dosyalandığına bağlı olarak İnternet için bir metafor; dinamik olarak ölçeklenebilir ve çoğu zaman sanallaştırılmış kaynakların sağlandığı bir bilgi işlem tarzıdır. SaaS (Bir Yazılım Olarak Hizmet) İnternet üzerinden, önceki kayıtlarda belirtildiği gibi, itici güçtür.

Düzenleme amacıyla, bilindiği gibi, Microsoft zaman içinde sınanmış stratejisini Bulut'a getiriyor. Ofis Yazılımlarının çoğuna katlanmak, işletmeleri yükseltilmiş teknolojilerini kullanmaya ikna etmek. Intel, hızla ilerliyor ve marka adını, çevrimiçi üretkenlik platformunun yeni nesline getiriyor. “Microsoft Office 365.”

Elli sekizden fazla mevcut ve potansiyel bulut bilişim kullanıcısı bir “Açık Veri Merkezi İttifakı” . Gerçek sayı yetmiş katılımcı şirkette rapor edildi … ve artıyor. Bulut birlikte çalışabilirliği konusunda yol haritası 2011 yılı için öngörülmüştür. Bu en son girişim muhtemelen şirketlere mal olacak ( satıcı kilitlemesine ) önümüzdeki birkaç yıl içinde yaklaşık 100 milyar dolar. Bu veriler, Bilgi Haftası Dergisi'nden Charles Babcock'a göre, Başkan Yardımcısı ve Intel veri merkezi grubunun Genel Müdürü Sn. Kirk Skaugen'in bir türevidir. Yıllık elli milyar dolarlık fiyat etiketi, yetmiş şirket üyesi ekibin birleşik bir harcamasıdır. Birlikte çalışabilirlik, projenin geliştirilmesine hız kazandırdı ve Intel (bilgisayardaki SRAM ve DRAM bellek yongalarının bir geliştiricisi olan bir AMERICAN Global teknoloji şirketi) ve AMD'nin (Advanced Micro Devices) bilgisayar yongası satışlarını artıracak gibi görünüyor. Skaugen ve Babcock, Intel’in yönettiği baskıların arkasındaki mantık, işletmelerin ve bulutların önündeki girişimleri gerçekleştirmeye yardımcı olacak en iyi standartları ve uygulamaları belirlemektir.

Grubun üyeliğinin birçoğu Ulusal Avustralya Bankası, JP Morgan Chase, Deutsche Bank, Marriott, Lockheed Martin, Çin Hayatı, UBS, Teramark ve BMW'dir. 2015 yılına kadar özel ve genel bulutların birlikte çalışabilirliği için veri merkezleri kurarken bulut rehberliği sağlamayı savunuyorlar. Bu müttefikler grubu ayrıca bulut altyapısı, yönetimi, veri güvenliği, yönetişimi ve hizmetlerin tanımını ele almayı da hedefliyor.

“Office 365” ten bir üretkenlik platformu, Office Online Web Uygulamalarının Sharepoint Online, Exchange Online ve Lync Online ile birleşimini içerecektir. Bu hizmet tabanlı uygulamalar, Doug Henschen tarafından bildirildiği gibi Office Word, Excel, Power Point, E-posta, Sesli Posta, Kurumsal Sosyal Ağ, Anlık Mesajlaşma, Web Portalları, Ekstralar, Sesli Konferans, Video Konferansı ve Web Konferansı sürümlerini sunacak Hafta Dergisi. Office 365 ve Office Professional Plus seçenekleri kullanıcı başına aylık 2,00 ila 24,00 ABD doları arasında olabilir.

İttifakın teknoloji problemlerini şirketin iş yüküne dayanarak odaklayacağı noktaya gelince, gecikme işlemlerini en aza indirgemeyi ele alan problemleri ele almayı planlıyorlar. Ayrıca, bulut veri merkezinde enerji kullanımının en aza indirilmesini de hedefliyorlar. “Odak beş bulut kullanım modelinde olacak. Bağlantı noktası sayısını ve bir bulut oluşturmak için gereken ekipman miktarını azaltmak için iletişim ve depolama için birden fazla ağ protokolünün birleştirildiği bulut bilgi işlem için gereken birleşik ağı içeriyor” dedi. Skaugen ve Babcock'a.

Raf alanı bulutundan, bulut sunucuları uygun fiyatlı ve kullanımı kolay bir bulut bilgi işlem altyapısıdır. Her bulut, bir kullanıcının tam kök erişimi ile başlatabileceği, bakımını yapabileceği ve denetleyebileceği tamamen özelleştirilebilir bir sanallaştırılmış sunucu örneğidir. Her sunucu, kullanıcılara istedikleri Linux dağıtımına tam erişim sağlar. Kullanıcılar, kullandıkları sunucunun büyüklüğüne bağlı olarak saatlik ücret öderler.

Bulut sunucular, bulutun gücünü geleneksel sunucu barındırma tabanlı modeline getirir. Bir bulut sunucusu, bir Java Web Sitesinden bir Ruby On Rails uygulamasına herhangi bir şeyi çalıştırmak için tam esneklik sağlar. Bu hizmet SLA (Hizmet Seviyesi Sözleşmesi) kapsamındadır ve hizmet (ler) ile birlikte sözleşmenin bir parçasıdır ve bir sözleşme belgesinde belirtilen şart ve koşullara tabidir.

Intel bölümüne katılım, bulut veri merkezlerinin eşit biçimde X86 mimarisi geliştirme projesine dayandığının bir işareti. Mikroişlemci üreticisi IBM, Research Triangle Park'ı X86 sunucularına kurdu.

Sunucu, bir yazılım programı veya belirli bir programın çalıştığı bilgisayardır. Aynı bilgisayarda veya belirli bir ağdaki diğer bilgisayarlarda çalışan istemci yazılımlarına belirli bir hizmet türü sağlar. İstemci, Grafik Kullanıcı Arabirimi'ni (GUI) sağlar ve sunucudan gelen isteklerin bir kısmını veya tamamını veri ve işlem taleplerini içeren işlemlerin bir kısmını gerçekleştirir. Modern işletim sistemlerinin ve ağ tasarımlarının ana unsurudur.

Şimdi … bir bulutun üzerinde yüzüyormuş gibi hissediyor musunuz?

Bulut bilişim kalmak için burada … en azından bir sonraki rüzgâr gelene kadar.

Bir dahaki sefere …