Menü

CRM Yazılımı Küçük İşletmeler

Mart 26, 2019 - Ofis yazılımları
CRM Yazılımı Küçük İşletmeler

Küçük işletmelere yönelik CRM yazılımı pazarına varış, son altı yıl boyunca küçük ve orta ölçekli sektör için ön ve arka ofis müşteri ilişkileri yönetimi yeteneklerini değiştiriyor. Küçük işletmeler için CRM yazılımı, yeteneklerini eşzamanlı olarak geliştirirken, aynı zamanda uygun maliyet ve güvenilirliği artıran hızlı bir dizi inovasyon ve ürün gelişimi geçiriyor. Doğrudan müşteri iletişimine büyük ölçüde güvenen herhangi bir firmanın teknoloji altyapısına sahipseniz veya yönetiyorsanız, küçük işletme modülleri ve uygulamaları için CRM olasılığını araştırmak için daha iyi bir zaman olmamıştı. Entegre iş çözümlerinin muhasebe, insan kaynakları yönetimi ve bordro gibi arka ofis işlevlerini geliştirerek daha küçük pazarlar için verimliliği artırma yollarını düşünün. CRM uygulamaları, bütçenizi bozmadan ihtiyacınız olan her şeyi sunan doğru modülleri seçerseniz, işinizi hızlı bir şekilde ilerletebilir.

Küçük ölçekli işletme yönetimi için CRM yazılımı araştırmanıza başlamaya hazır olduğunuzda, mevcut müşteri ilişkileri iş akışlarınız ve veri toplama sistemlerinizin kapsamlı bir tanısal değerlendirmesini yaparak başlamak isteyeceksiniz. Mevcut sisteminizin güçlü ve zayıf yönlerinin nerede olduğunu bulmak için görev yönetimi işlevlerinizi inceleyin ve çalışanlarınızla görüşün. Kapsamlı ihtiyaç değerlendirmenizi tamamladığınızda, ürün incelemelerini inceleyerek ve çevrimiçi ürün ve hizmet tanıtımlarını görüntüleyerek ileriye gidebilirsiniz. CRM modüllerinin sizin için neler yapabileceğini daha iyi anlamanıza yardımcı olacak çeşitli sağlayıcıların ve geliştiricilerin temsilcileriyle de konuşabilirsiniz. Ancak, bu işlemlerden herhangi birine başlamadan önce, CRM yazılımının ne olduğunu ve küçük işletmelerinizin zorlu iklimlerde hayatta kalmasına ve gelişmesine nasıl yardımcı olabileceğini tam olarak anlamak iyi bir fikirdir.

Müşteri ilişkileri yönetimi yazılımı, internet üzerinden kurulan portallar aracılığıyla müşterilere haftanın yedi günü, günde 24 saat, bir şirkete doğrudan erişim sağlamak için tasarlanmıştır. Müşteriler, siparişlerinizi vermek, değiştirmek ve iptal etmek, ürün bilgilerini incelemek ve bunları mesai saatleri içinde müşteri hizmetleri temsilcilerine bağlayabilecek iletişim bilgilerini bulmak için CRM sisteminizi kullanabilirler. Müşteriler, CRM sistemini sıkça sorulan soruların cevaplarını bulmak ve yorum, övgü veya şikayet bırakmak için de kullanabilirler. Şirketinizin kar amacı için iyi seçilmiş bir CRM sisteminin faydaları iki yönlüdür. İlk olarak, doğru CRM uygulamaları hayati bir ön ofis işlevi görebilir, müşteri memnuniyetini artırabilir, hayal kırıklığını azaltabilir ve dürtü alımlarını teşvik edebilir ve işi tekrarlayabilir.

Ancak, iyi bir CRM sisteminin arka ofis işlevleri daha da geniş yararlar sağlayabilir. Müşteriler CRM yazılım modülünüzle her etkileşimde bulunduğunda, veri miktarlarını geride bırakırlar. Bu bilgiler gönüllü demografik verileri veya ürünler ve hizmetler ile ilgili belgelenmiş yorumları içerebilir. Tüm bu bilgiler ve alışveriş alışkanlıkları ve satın alma kararlarıyla ilgili ek veriler, pazarlama, satış, müşteri hizmetleri veya ürün geliştirme çabalarına odaklanmak için farklı departmanlar tarafından toplanabilir, toplanabilir ve kullanılabilir. Bir CRM sistemi tarafından toplanan veriler, potansiyel müşterilere öncelik vermek, pazarlama kampanyalarını netleştirmek, yeni ürün fikirlerini etkilemek ve müşteri hizmetleri temsilcilerinin ortak sorular ve endişelerle ilgilenmelerine yardımcı olmak için kullanılabilir.