Menü

Dilbilgisi Savaşları: Bir Yazılım Gösterisi

Mart 26, 2019 - Ofis yazılımları
Dilbilgisi Savaşları: Bir Yazılım Gösterisi

Çoğu spor etkinliği birinci, ikinci ve üçüncü sırayı alır. Yüzlerce yarışmacı olabilir, ancak yalnızca ilk üçü tanındı. Aynı şekilde, yazılım yazmaya gelince; (özellikle düzenleme yazılımı), ilk üçe bakacağım. Bu programların üçü de, temel gramer ve heceleme söz konusu olduğunda normal bir kelime işlemcisini uçuracak. Üç büyük yarışmacı Grammarly, ProWritingAid, ve Hemingway Editör. Evet, üçünü de kullandım, ancak kısa süre içinde bir tanesini bırakacağım.

Reklamcılık için en göze çarpan bütçe Grammarly'e gidiyor, eller aşağı gidiyor. Tüm dünyada YouTube’da, Facebook’da, bloglarda ve web sitelerinde reklamı görebilirsiniz.

Bir çok yazar, özellikle Scrivener kullananlar, ProWritingAid'i tercih ediyor.

Underdog ve en azından çoğu kişi tarafından bilinen Hemingway Editor.

Birçok insan underdog için kök salmayı sever, bu yüzden başlayacağım yer burası. Hemingway Editör, bir kerelik 19.99 $ satın alma fiyatı ile üç programın en ucuzudur. Üçünün de ücretsiz sürümleri olduğunu unutmayın. Bu program hakkında güzel şeylerden biri, kullanmak için internet erişimi gerekmez. Yazınızı geliştirmek için beş ana alana odaklanır. Bu alanlar okunabilirlik, zarflar, pasif ses, kelime seçimi ve cümle yapısını içerir. HTML, PDF, metin ve Word gibi çeşitli biçimlerde verebilirsiniz. Bunu mevcut kelime işlem programınıza ekleyin ve irade işinizin kalitesini yükseltmek.

Dilbilgisi de belirtildiği gibi ÇOK popüler ve iyi bir sebeple. Romanınızda veya kısa öykünüzde kullanabilmenin yanı sıra, e-postada ve Chrome tarayıcısında da kullanılabilir. Bu, Yazar Grubunuzu Facebook'ta yayınladığınızda ve efektin yanlış sürümünü kullandığınızda (örneğin) utanmanıza gerek yok demektir. Windows'ta harika çalışan, ancak Mac'te pek çalışmayan bir Word eklentisine sahiptir. Kelime hazinesi geliştirme önerileri iyi ve 30'dan fazla dosya türüyle uyumlu. Bir intihal kontrolcüsüne sahip ve web sitesine göre, ücretli sürümde 400'ün üzerinde kontrol ve özellik bulunuyor. Lütfen dikkat, ücretli sürümü VAR ve bu özelliklerin neler olduğunu hiçbir fikrim yok. Bazıları tartışacak, sizin için ödediğiniz paranın karşılığını alırsınız, ancak uyarılırsınız. Bu programın maliyeti 139,95 ABD dolarıdır. başına yıl.

ProWritingAid, Windows ve Mac işletim sistemleri ile en uygunluğa sahiptir. Word, Scrivener, Open Office, Google Dokümanlar ve daha fazlası gibi en iyi kelime işlem programları ile harika çalışıyor. Eş anlamlılar sözlüğü, sözlük, ters sözlük, sıralama sözlüğü, aliterasyon sözlüğü, klişe sözlüğü, tekerlemeler ve şiir, nesir ve şarkıların örnek kullanımlarını içeren bir Word Explorer özelliğine sahiptir. Yazınızın farklı alanlarını inceleyen, bağlamsal yazım, dilbilgisi ve noktalama denetimi içeren 25'ten fazla rapora sahiptir. Bu, bazı eski kural kitaplarından değil, gerçekte ne yazdığınıza dayalı tavsiyeler verir. Bu yazılımın fiyatı yıllık 40,00 ABD Doları'ndan başlar, ancak ömür boyu lisans için 140,00 ABD doları seçeneği de vardır.

Peki altını kim kazandı? Buna cevap vermek için her üç teste de karar verdim. Bunu Şükran Günü 2017'de yaptım. Devam eden çalışmalarımdan birinden 1200 kelimelik bir sahne seçtim. Dilbilgisi en sevilen kişi olarak göründüğü için orada başladım. Eklentiyi Word 2016 için kullandım ve 15 kritik hata aldım. Sonra sadece eğlence için, 9 kritik hatam ve 24 gelişmiş sorunum olduğu için çevrimiçi olarak koştum (ücretli baskı aldım çünkü). On beş ayet Otuz üç, garip. Aynı program olduğunu düşündüm, ama görünüşe göre değil.

Hemingway Editör, hem çevrimiçi hem de tek başına 36 hatayla karşılaşmaktan çok daha tutarlıydı. Evet, üçünün en ucuzu, grubun en pahalı programından iki kat daha fazla bulundu. Merak etmeme neden oluyor.

Şimdi, gerçek anı, ProWritingAid, aynı 1200 kelimelik belgeyi kullanarak 22 ayrı ayrıntılı raporda 222 hata buldu. İşaretledikleri her şey için kolay anlaşılır açıklamalar teklif ettiler. 222 tavsiyenin tümünü kullanacağımı söylemiyorum, ancak yalnızca% 50 kabul etsem bile, bu diğer ikisinden çok daha fazla.

Böylece, özet olarak, ProWritingAid Altın aldı, Hemingway Editör Gümüş'ü aldı ve uzak bir üçüncü sırada Grammarly bronz aldı. Bunlardan birini kısa süre içinde bırakacağımı söylediğimi hatırlıyor musun? Sanırım hangisini artık kullanmıyorum. Bu sonuçları beğenmediyseniz, kendi testlerinizi yapın. (Her birinin ücretsiz çevrimiçi versiyonları vardır.) Üçünüzle oynayın ve sizin için Gramer Savaşı'nı kimin kazandığına karar verin.