Menü

Microsoft Access ve Tıbbi Özel Uygulama

Mart 24, 2019 - Ofis yazılımları
Microsoft Access ve Tıbbi Özel Uygulama

Doktorlar için tıbbi ofis yazılımı kurulumu, elektronik tıbbi kayıtlardan kaçınmak istedikleri için değil, yazılım paketlerinin çoğunluğu onlar için çok karmaşık ve çok pahalı olduğu için sinir bozucu olabilir.

İyi haber şu ki, tıbbi ofis yazılım sisteminizi karmaşık hale getirebilir ve günümüzde kullanılan popüler veritabanı yazılım paketlerinden biri olan Microsoft Access ile nispeten kolay bir şekilde bakımını yapabilirsiniz.

Microsoft Access, Microsoft tarafından geliştirilen ilişkisel bir veritabanı sistemidir. Microsoft Access, tıbbi ofis için en kolay ve en esnek veritabanı yönetimi çözümlerinden biridir ve veri girişi ekranlarında veri doğrulama ve kullanıcı dostu özellikler sunar. Son on yıl için kullanılan baskın hafif veritabanı sistemi olmuştur ve ek özelliklerle büyümeye devam etmiştir. Erişim, küçük tıbbi uygulamalar için üretken ve özelleştirilebilir bir çözümdür ve MS Office (veya bağımsız) ile birlikte gelir. Bununla birlikte, tıbbi bir ortamda bir sonraki adım MS SQL Server olacaktır, ancak küçük tıbbi ofisler genellikle sadece hafif bir uygulamaya ihtiyaç duyar ve MS SQL Server ile ek işlevsellik, ağır bir bedelle gelir.

Bu ilişkisel veritabanı sistemi ile bir saat içinde çalışmaya başlayabilir ve bir SQL Server çözümü satın almak, yapılandırmak, güncellemek ve bakımını yapmak için çok para harcamanıza gerek kalmaz. Microsoft Access, herhangi bir ek ücret ödemeden, aşağıdakileri içeren popüler yazılım paketleriyle entegrasyon noktalarını içerir: Microsoft Word, Excel ve Outlook ve ücretsiz bir çalışma zamanı sürümü sunar.

MS Access ağ kurulumu çok kolaydır. 2-8 kullanıcılı bir tıbbi ofis on dakika içinde kullanıma hazırdır ve kurulum ve uygulama bakımı son derece basittir. Neredeyse temel Microsoft Access bilgisine sahip herhangi bir kullanıcı, BT personelinin yardımı olmadan tüm bakım işlemlerini yapabilir.

Ayrıca, SQL Server'ın Microsoft'un amiral gemisi veritabanı sistemi olduğunu ve binlerce kullanıcıya sahip ortamlarda kullanım için uygun olduğunu unutmayın. Microsoft Access 2-8 kullanıcıyı kullanabilir ve 2 GB veri depolama alanıyla sınırlıdır.

Dünyanın her yerindeki özel tıbbi ofislerin elektronik tıbbi kayıtlar dünyasına girmenin en iyi yolunun profesyonelce tasarlanmış ancak ucuz ve uygun fiyatlı Microsoft Access tabanlı yazılım çözümü.