Menü

Microsoft Office 1402 Hatası Düzeltme – Office'i Kururken Bilgisayarınızdaki 1402 Hatası Nasıl Düzeltilir

Mart 23, 2019 - Ofis yazılımları
Microsoft Office 1402 Hatası Düzeltme – Office'i Kururken Bilgisayarınızdaki 1402 Hatası Nasıl Düzeltilir

1402 hatası Bilgisayarınıza Microsoft Office programlarını yüklemeye çalışırken genellikle görünecektir. Bu hata, sisteminizdeki belirli bir kayıt defteri anahtarının erişilebilir olmadığı veya okunamadığı için gösterilecektir – yükleyicinin istediğiniz programı yükleyememesine yol açar.

1402 ofis hatası genellikle aşağıdaki mesajla ortaya çıkar:

Bu hata, temel olarak Office için Yükleyici'nin çalışma şeklinden kaynaklanır. Bilgisayarınıza bir program “yüklediğinizde”, Windows'un ihtiyaç duyduğu çeşitli dosyaları okumasını sağlamak için sisteminize çok sayıda dosya ve ayar yerleştirmesi gerekir. Ne yazık ki, 1402 hatası, yükleyicinizin sisteminize bu önemli dosyalardan ne kadarını yerleştiremediğini gösterir. Daha spesifik olarak, yükleyicinin sisteminize belirli bir “kayıt defteri” ayarını ne zaman yerleştiremediğini gösterir.

1402, PC'nizin 'kayıt defterinde' bir tür hata bulunduğundan kaynaklanmaktadır. Kayıt defteri temelde Windows'un çalıştırması gereken tüm dosyaları, ayarları ve seçenekleri saklayan ve bilgisayarınızın masaüstü duvar kağıdı ve hatta en son e-postalarınız gibi ayarları sakladığı büyük bir veritabanıdır. Bir programı her yüklediğinizde, sisteminizin bu bölümüne 100'lük kayıt defteri ayarları yerleştirilir; bu, sisteminizin bu veritabanına tam erişmesi gerektiği anlamına gelir. 1402 hatasına neden olan sorun, Windows'un kayıt defterini sık sık silme veya bozma şeklidir, bu da Office'i yüklerken ihtiyaç duyduğu dosyaların eklenmesini engeller.

1402 hatasını düzeltmenin yolu önce yüklemeyi farklı bir kullanıcı profiliyle yeniden denemektir. Sorun esas olarak, PC'nizin kullanıcı profilinizi sisteminizin kayıt defterine erişimi engelleyerek 1402 hatasını göstermesine neden oluyor. Makinenizdeki profilleri değiştirmek sorunu çözebilir. Bilgisayarınızın “kayıt defteri” veritabanındaki sorunları çözmek için bir 'kayıt defteri temizleyici' programı da kullanmalısınız. Kayıt defteri, 1402 hatasının gösterilmesine neden olan şeydir, bunun anlamı, sisteminizin bu bölümünü taramak ve içindeki sorunları düzeltmek için bir kayıt defteri temizleme aracı kullanırsanız, hatayı gidermek için düzeltmeniz gerekir.