Menü

Microsoft Office 2010'u Yüklerken Hatası 1921 Nasıl Onarılır

Mart 23, 2019 - Ofis yazılımları
Microsoft Office 2010'u Yüklerken Hatası 1921 Nasıl Onarılır

Hata 1921, Windows bilgisayarları için sık sık “Microsoft Office” ve diğer çeşitli programları sisteminize yüklemenizi engelleyeceğinden yaygın bir sorundur. Hata temelde “Makine Hata Ayıklama Yöneticisi” otomatik olarak sisteminizde çalışır – yükleyicinizin düzgün çalışmasını önler. Bu hatayı çözmenin yolu, bu hizmetin çalışmasını durdurmak ve ayrıca hatayı göstermeye neden olabilecek olası Windows hatalarını düzeltmektir.

1921 hatası, PC'nize bir program kurmaya çalıştığınızda genellikle bu biçimde gösterilecektir:

Temel olarak gördüğünüz hata, PC'nizin yazılımınızı yüklemeye çalışırken belirli bir hizmetin çalışmasını durduramayacağı için tekrar tutulduğu anlamına gelir. Windows, sisteminizde sürekli olarak çalışan birçok “hizmete” sahiptir – Windows'un İnternet'inizi bağlı tutmak ve “Başlat Menüsü” nü çalışır durumda tutmak gibi birçok farklı işlemi gerçekleştirmesini sağlar. Bilgisayarınızın çalışması için Windows hizmetleri gerekli olsa da, sürekli olarak PC'nizin düzeltilmesi gereken birçok soruna neden oluyorlar.

1921 hatasını düzeltmenin ilk adımı “Makine Hata Ayıklama Yöneticisi” hizmetinin çalışmasını durdurmaktır. Bu, Başlat> Denetim Masası> Yönetici Araçları> Hizmetler'i tıklatarak kolayca yapılabilir. Bu seçeneğe tıkladığınızda, bilgisayarınızda çalışan çeşitli hizmetleri içeren bir ekran yükler. Sahip olduğu liste boyunca “Makine Hata Ayıklama Yöneticisi” ni bulmalı ve çalışmasını durdurmalısınız. Bu, kurulumunuzun başlamasına izin verecektir.

1921 hatasını düzeltmek için ikinci adım aslında en önemlisidir, çünkü ilk başta hataya neden olabilecek çeşitli ayarları düzeltirsiniz. Aslında hataya neden olan sorun, sistemin çalıştırılması için kullanılan bilgi ve ayarların merkezi bir dizini olan “kayıt defteri” olarak adlandırılan sisteminizin bir kısmına bağlı olabilir. Kayıt defteri, bilgisayarınızın olabildiğince sorunsuz çalışmasına yardımcı olmak için sürekli kullanılmasına rağmen, aynı zamanda sisteminizin en zarar verici bölümlerinden biridir – Windows'un sürekli olarak çeşitli hatalar göstermesine neden olur. 1921 hatasının tekrar oluşmasını önlemek için, PC'nizin kayıt defteri veri tabanını taramak ve sahip olduğu hataları düzeltmek için bir kayıt defteri temizleyici kullanmanız önerilir.