Menü

Microsoft Office Sertifikasyonu Kariyeriniz İçin Neden Yararlı Olacaktır?

Mart 24, 2019 - Ofis yazılımları
Microsoft Office Sertifikasyonu Kariyeriniz İçin Neden Yararlı Olacaktır?

Günümüzün rekabetçi iş piyasasında, doğru bilgisayar becerilerine sahipseniz, her zaman fayda sağlar. Bazıları için, bir kelime işlemci veya bir elektronik tablonun nasıl kullanılacağı hakkında bilgi sahibi olmaları gerekebilir. Diğerleri için, Microsoft Office sertifikası gibi tanınmış bir niteliğe sahip olmak isteyebilirler.

Sertifikanın nasıl faydaları olabileceğine bakalım.

Rekabeti ortadan kaldırmak

Bir iş başvurusu yaparken, başvurunuzun geri kalanından sıyrılmasını istersiniz. Bir kolej dereceniz olabilir ve bu kesinlikle faydalı olacaktır. Bununla birlikte, bir Microsoft yeterliliğine sahip olmak altın cinsinden ağırlığına değmektedir ve birçok işveren kolej derecesine göre buna daha fazla vurgu yapmaktadır. Bunun nedeni, yeterliliklerin söz konusu başvuru için daha uzmanlaşmış olmasıdır. Örneğin, Excel veya Word kullanımında uzman olduğunuzu göstermek için sertifikanız olabilir.

Sektörde tanınan nitelikler

Microsoft Office sertifikası tüm dünyada tanınmaktadır. Potansiyel bir işveren adayın bu niteliklere sahip olduğunu görür görmez, bu kişinin iş için uygun olduğunu bilir. Elbette ortaya çıkan başka faktörler var, ama bu niteliklere sahipseniz kendinizi iyi bir pozisyona sokuyorsunuz. İşveren derhal konuyla ilgili bilginizle belirli bir standarda ve seviyeye ulaştığınızı bilir.

İş olanaklarını arttır ve öde

Microsoft Office sertifikasına sahip kişiler kendi alanlarında uzman olarak görülmektedir. Konusu hakkında iyi bilgi sahibi oldukları ve yüksek maaşları emredebilecekleri görülüyor. Tecrübe aynı zamanda bir ikramiyedir, ancak bazı işverenler, tecrübe seviyelerine bakılmaksızın, sertifikalarını aldıklarına göre aday alabilirler. Kalıcı ve sözleşmeli sertifikalı kişiler için yüksek maaş ödenmektedir.

Microsoft Office uygulamaları bilgisi

Office paketindeki ana uygulamalar Word, Excel, OneNote, Access, Outlook ve PowerPoint'tir. Bu uygulamaların birinde veya hepsinde uzmanlaşmaya karar verebilirsiniz. Bu paketlerden bir veya ikisinde sertifika almış olsanız bile, iş piyasasında bir fırsat dünyası açacaksınız. Sadece bu değil, aynı zamanda bu paketleri nasıl kullanacağınızı bildiğinizden de emin olacaksınız. Kendinizi serbest meslek sahibi olarak kurmaya karar verebilir ve hizmetlerinizi yerel şirketlere sunabilirsiniz. Fiyatınızı kesinlikle adlandırabilir veya kendinizi rekabetçi bir şekilde konumlandırabilirsiniz.