Menü

Microsoft Office Yatırım Bankalarında Nasıl Kullanılır?

Mart 26, 2019 - Ofis yazılımları
Microsoft Office Yatırım Bankalarında Nasıl Kullanılır?

Giriş

Şehirde heyecan verici, yüksek uçan işler arayan yeni mezunlar, genellikle gökyüzünde kaybolan yeni cam kulelere vardıklarında ne bekleyeceklerini bilmiyorlar. Üniversite BT kursları genellikle herhangi bir kullanım için çok yumuşak ya da başladıkları giriş seviyesi rolleri için çok uzmandır. Örneğin, güne dönüşte, akademi'deki Microsoft Office eğitimim Microsoft Word'de sahte mektuplar yazma ve Microsoft Excel'de çift sıralı defter tutma elektronik tabloları üretmeyi içeriyordu. Ayrıca ER veritabanları üzerinde çalıştım ancak Microsoft Access yerine Oracle'a öğretildi.

Giriş seviyesi yüksek lisans pozisyonları için görevler de oldukça çeşitli olacaktır; bunlar genellikle günlük dosyalarını ayrıştırmak için Perl, otomatik işler için Bash Scripting ve bir Spreadsheet Jokey olarak bilinen şeyin sağlıklı bir dozunu içerir.

Bu makale okuyuculara, mezunlarının kariyerlerinin ilk günlerinde neler yapmak zorunda kaldıklarına dair bazı somut örnekler sunacaktır. Yıl 2010 olabilir, ancak her zaman sıkıcı işleri yapmak zorunda olan maymunlar her zaman olduğu gibi, yeni işe alımlar hala eşek işlerini yapmak zorunda kalacak. Deneyimlerinden öğrenmek, gelecekteki mezunların yeni işlerine hazırlanmalarına, ilk günlerini biraz daha kolaylaştırmalarına ve rekabet konusunda üstünlük kazanmalarına yardımcı olmalıdır. Meslektaşlarınız belgelerle uğraşırken şık bir PowerPoint sunumu hazırlarsanız, bir adım önde olmuş bir yıldız gibi parlayacaksınız.

Örnekler

Rapor Oluşturma

Bay N, birkaç yıl önce şişkin bir parantez bankasındaki yeni çocuktu. Bir BT Altyapısı Raporlama ekibine yerleştirildi ve işi temelde veri toplama, bunları toplama ve ardından bir Powerpoint raporunda toplulaştırmayı içeriyordu.

Daha fazla ayrıntıya girmek:

Model Analizi

Bay M, riskten korunma fonunda bir giriş seviyesi analistidir. Maalesef, uygun bir şekilde denetlenmedi ve Microsoft Excel'de bazı model analizleri yapması söylendi. Bu mümkün olsa ve daha kolay görselleştirmeye yol açsa da, iyi ölçeklendirme eğilimi göstermez ve büyük elektronik tablolar doğal olarak dengesizdir. Örneğin, 30 hisse senedi portföyündeki verimsizlikleri analiz etmeye çalışıyorsanız, 50 hisse senedi portföyünü analiz etmek için e-tablonuzu değiştirmek çok kolay olmayabilir.

Her neyse, bu işi yapmak için Bay M'nin pivot tabloları, vlookup işlevlerini (çoklu zaman serilerindeki tarihleri ​​sıralamak için) ve bazı Excel VBA'larını iyi kullanması gerekiyordu. VBA, modeldeki parametreler arasında geçiş yapmak içindi. Bilgisayar bilimcileri bu çözümün en düşük seviyede olduğunu bilecekler, ancak yeni çocuklar BT teknesini sallamak için söyleneni yapmak için oradalar.

Yetenek gerekli

Özetlemek gerekirse, şehirdeki yeni kız ve erkek çocuklar için oldukça geniş bir Microsoft Office becerileri gerekecektir. Onlardan biriyseniz, şunları yaptığınızdan emin olun:

– Kopyala ve yapıştır

Biçimlendirilmemiş metin, sayı, grafik ve görüntü yapabileceğinizden emin olun.

– Pivot Tablolar, Vlookup ve Hlookup ile verileri tablolara dönüştürün.

– Uygulamalar için Visual Basic kullanın (VBA)

Sonuç

Bu kötü durgunluk sırasında bir işe girme şansı az olanlardan biriyseniz, iyi hazırlandığınızı, ancak işleri çok ciddiye almayın. Umarım bu makale, nesnelerin BT tarafı için hazırlanmanıza yardımcı olacaktır, ancak yalnızca küçük bir örneklem boyutundan alınmıştır ve ayarlayacağınız görevler hem çeşitli hem de zor olacaktır.

Microsoft Office 2010'un en son sürümüne sahip değilseniz, lütfen büyük kuruluşların genellikle birkaç sürümü geride çalıştırdığını unutmayın. Bunun nedeni birçok bilgisayarı yükseltmek yavaş bir işlemdir. BT destek personeli, istikrarı sağlamak için birkaç servis yaması beklemek istiyor.