Menü

Microsoft Office'i öğrenin ve inceleyin

Mart 23, 2019 - Ofis yazılımları
Microsoft Office'i öğrenin ve inceleyin

Bir dizi işletme, kurum, üniversite ve birey Microsoft Office ürünlerine dayanmaktadır. Microsoft Corporation tarafından oluşturulan bir ürün ve çözüm yelpazesidir. Yazılımın çeşitli sürümleri mevcuttur ve en son sürüm MS Office 2010'dur. Her yazılım paketinde çeşitli sürümlerde çok az gelişme olsa da, yazılımın işlevi ve uygulaması aynı kalmıştır. MS Word, belge oluşturmak için kullanılan bir kelime işlemci yazılımıdır, MS Excel ise analiz, hesaplamalar ve grafikler için tasarlanmış bir elektronik tablo uygulamasıdır. Son olarak, MS PowerPoint, bir slayt gösterisi kurulumunda mevcut bilgileri ve gerçekleri sergilemek için kullanılan bir sunum yazılımıdır.

Microsoft Office'in erken kullanımı

Halen lisede okuyan herkes için, o aşamada bilgisayar bilimleri dersine katılmak yazılım paketi için olağanüstü bir temel sağlayabilir. MS Word'ün analiz, tez dokümantasyonu, matematik dersleri için MS Excel ve sunum yapmak için MS PowerPoint'in uygun şekilde nasıl kullanılacağını anlayacaksınız.

Öte yandan, eğer bu sizin için gerçekten akademik bir olanak değilse, çok sayıda topluluk kolej üründe temel yeterlilik kursları sunar. Bununla ilişkili sınıflar genellikle Microsoft Office'e Giriş'e benzer temel bir ders konusuna sahiptir. Bazı kurslar yalnızca tamamen tamamen yeni olan ilk zamanlayıcılara odaklanırken, birkaçı bu yazılım paketi ile daha bilgili olabilecek öğrenciler içindir.

Ofis uygulamasını 'işyerinde' nasıl kullanacağını öğrenen pek çok ofis personeli ile, çoğu işyerinin çalışanlarında bulunan birkaç bilgi boşluğu ve verimsizliği bildirmesi kesinlikle şaşırtıcı değildir. Ofis Eğitimi, ofis verimliliğini en üst düzeye çıkarmak ve mevcut personeliniz için bu bilgi boşluklarını en aza indirmek için çalışanların programı daha etkili ve daha ayrıntılı kullanmalarına yardımcı olur.

Eğitim, talimatı ayırt edici bileşenlere ayırarak, öğrencinin Microsoft Office uygulamasını kullanmaya devam ederken eldeki işle ilgilenmesine ve gerektiğinde bir sonraki öğrenme bölümüne karar vermesine yardımcı olur. Tekrar tekrar erişilebilen bir referans olarak bu, öğrencinin kendi gereksinimlerini karşılamak için modüller ile ilgilenirken kendi kendine güven ve bilgi kazanmasını sağlayan bir destek aracı haline gelir.

Microsoft Office Sertifikalandırma Ofisi Uzmanı

Yazılım uygulamasını okuduğunuz ve öğrendiğiniz andan itibaren, düzenli aralıklarla becerilerinizi kullanarak eğitiminize devam edebilirsiniz. İşvereninize yeteneklerinizi gösterebilmeniz için Microsoft Office programlarında Microsoft ile resmi sertifikayı sürdürmeyi göz önünde bulundurabilirsiniz. Her Microsoft Office uygulaması türü için çeşitli sertifikalar bulacaksınız.