Menü

Microsoft Office'i yüklerken Office Hatası 1612 Nasıl Onarılır

Mart 25, 2019 - Ofis yazılımları
Microsoft Office'i yüklerken Office Hatası 1612 Nasıl Onarılır

1612 hatası Microsoft Office XP SP1'i PC'nize yüklediğinizde genellikle gösterilen genel bir Windows hata mesajıdır. Bu güncelleştirme, Office program paketi için birçok önemli değişiklik getiriyor ve sonuç olarak, Windows'un yüklenmesine izin vermek için uyması gereken birçok farklı gereksinim var. 1612 hatası, Windows'un PC'nizde çeşitli programları bulamadığını gösterir ve genellikle sisteminizde yüklü bir dizi “bağımsız” Office ürününe (Word & Excel gibi) sahip olmanıza neden olur.

Hata tipik olarak bu formatta gösterilecektir:

Bu hatayı düzeltmenin yolu, temel olarak Office programlarının çeşitli yüklemelerini ayrı ayrı ele almak ve Windows'un bunlarla tek tek ilgilenmesini sağlamaktır. 1612 hatasını düzeltmek için ilk adım, “Kurulum Temizleme Yardımcı Programı” Microsoft’tan. Bu, Microsoft'un programlarınız için sıklıkla sorunlara neden olan hasarlı dosyaları ve ayarları temizlemek için tasarladığı bir programdır ve kullandığınız yükleyicinin, işlem sırasında 1612 hatasını düzelterek alması gereken sorunları gidermesi gerekir.

1612 hatasını düzeltmenin ikinci adımı, PC'nizde yüklü olan Office programlarından herhangi birini ayrı ayrı kaldırmaktır. Ayrı ayrı yüklenen Word / Excel sürümlerini kullanıyorsanız, Office SP-1'in Office'in çekirdek dosyalarını olabildiğince sorunsuz bir şekilde güncelleştirebilmesi için bilgisayarınızdan gerçekten kurtarmanız gerekir.

Bunun da ötesinde, her zaman 1612 hatasının ortaya çıkmasına neden olacak olası hata ve sorunları çözmek için bir “kayıt defteri temizleyici” aracı kullanmalısınız. Kayıt defteri temizleyicileri, sisteminizin “kayıt defterinden” gelen tüm hataları / sorunları gidermek için tasarlanmış yazılım programlarıdır. Kayıt defteri, tüm Windows bilgisayarların mümkün olduğunca sorunsuz çalışmasına yardımcı olmak için kullandıkları merkezi bir veritabanıdır ve sisteminize sürekli olarak masaüstü duvar kağıdınızdan yüklü programlarınıza kadar çok sayıda ayarı hatırlamada yardımcı olur. Ne yazık ki, 1612 hatası da sürekli olarak hasar görmekte olduğu için Windows için sorunların en büyük nedenlerinden biridir. Sisteminizde olabilecek olası sorunları gidermek için bir kayıt defteri temizleyicisi kullanarak PC'nizde herhangi bir soruna yol açmadığından emin olmanız gerekir.