Menü

Microsoft Office'teki 2932 Hatasını Düzeltme Adımları

Mart 26, 2019 - Ofis yazılımları
Microsoft Office'teki 2932 Hatasını Düzeltme Adımları

2932 hatası normalde Microsoft Office 2000'i “Service Release 1” paketiyle güncelleştirmeye çalıştığınızda gösterilir. Bu hatanın, NTFS dosya sistemine yüklenmeye çalışılması veya kurulumu doğru kullanıcı haklarına sahip olmama dahil olmak üzere gösterilmesinin belirli nedenleri vardır. İlk başta neden olan çeşitli sorunları onarabilirseniz bu hatayı kolayca düzeltebilirsiniz.

2932 hatası normalde bu biçimde gösterilir:

Dahili Hata 2932: Lütfen yardım için ürün desteğine başvurun.

Bu hatayı düzeltmek için yapılacak ilk şey, Office 2000 SR1 paketini Internet'ten indirip sabit diskinize yerleştirmektir. Birçok durumda, “Windows Update” özelliği bu dosyayı bozabilir veya yanlış olanı indirir; bu da bilgisayarınızın kullanmasını imkansız hale getirir. Paketi doğrudan sabit diskinize indirmek ve daha sonra bu şekilde kurmak, bilgisayarınızın sorunsuz ve etkin bir şekilde çalışmasını sağlar; ve 2932 hatasını izinde durdurabilirdi.

Bunu yaptıktan sonra, kayıt defterinde “DisablePatch” ayarını uygulamanız gerekir. Bu ayar, temel olarak, bilgisayarınıza, Office 2000 SR1'in çalıştığı çeşitli “yama” yazılım programlarını PC'nize yükleyebilmeyi önler. Bunu yapmak için, C: Windows System32 dizininden “RegEdit.exe” dosyasını yüklemeniz ve uygulamak için bu ayarın değerini değiştirmeniz gerekir.

Bunu sürdürmek için, kayıt defteri veritabanında bu tür hatalara neden olabilecek zarar görmüş kayıt defteri ayarlarını onarmak için bir “kayıt defteri temizleyici” de kullanmalısınız. Kayıt defteri temizleyicisi, PC'nizde taramak ve hatalara ve sorunlara neden olan çeşitli hataları düzeltmek için tasarlanmış bir yazılım aracıdır. Pek çok insan bunu fark etmiyor, ancak PC'nizin “kayıt defteri veritabanı” içinde bir sürü sorunlu dosya olabilir – çalıştırması gereken dosyaları okuyabilmesini engeller. Sisteminizin kayıt veritabanı, temel olarak Windows'un sorunsuz çalışması için gereken tüm ayarları ve seçenekleri saklar ve sisteminiz için çeşitli ayarları hatırlamak için sürekli olarak kullanılır. Ne yazık ki, bu veritabanı sürekli olarak yanlış şekilde kaydediliyor ve bu da Windows’a birçok hataya ve başka sorunlara neden oluyor. Bu sorunu, sorunlara neden olan hasarlı kayıt defteri ayarlarından herhangi birini onarmak için bir 'kayıt defteri temizleyici' kullanarak çözebilirsiniz.