Menü

Office Uygulamalarındaki Yardım Seçeneklerini öğrenin

Mart 24, 2019 - Ofis yazılımları
Office Uygulamalarındaki Yardım Seçeneklerini öğrenin

Microsoft Office uygulamasında herkesin takılıp kaldığı ve bir şeyi nasıl yapacağını hatırlayamadığı zamanlar oluyor. İşte o zaman yardım için ofis arkadaşlarına bakıyorlar. Kimse sormak istemiyorsa, o zaman her Office uygulamasındaki yardım özelliğinin kullanışlı olduğu yerdir. Yalnızca kılavuz olarak Yardım kullanılarak yapılması gerekenleri arayın, çünkü bulduğu bilgiler kullanılan uygulamaya özel olacaktır. Her Office uygulamasında hemen hemen aynı şekilde çalıştığı için yardım kullanımı kolaydır. Bu yöntemle düzenli olarak çalışmak için en uygun yöntemi bulmak için yardım çağırmanın birçok yöntemini öğrenin.

Yardım almanın en bilinen yolu Ofis Asistanı iledir. Bu, canlı bir kişiyle bir soru hakkında konuşmak kadar iyi görünen animasyonlu bir karakter. Bu karakter çalışma sırasında belirdiğinde, bir soru sormak için tıklamanız ve ardından bir cevap bulmak için “ara” butonuna tıklamanız yeterlidir. Çalışırken dışına çıkarmak için Asistanı pencerenin etrafına sürüklemek kolaydır. Veya Asistan'a sağ tıklayın ve ekrandan kaldırmak için açılır menüden Gizle'yi seçin. Bu ekrandan çıkaracak, ancak Yardım seçeneklerinden geri alınamaz mı yoksa “?” simgesi.

Asistan yerine, “?” Bir soru sorulması ve cevaplanması gerekiyor çünkü yardım almak için hatırlamak en kolay çünkü simgesi. Tıkla “?” Açık metin alanına arama kriterlerini girmek için simgesini tıklayın ve ardından cevap aramaya başlamak için “ara” düğmesini tıklayın.

“Bir soru sorun” birçok kullanıcının kaçırdığı küçük bir özellik. Pencereyi Kapat “X” 'in sağ üst köşesinde bulunur. Çoğu internet arama motorunda bir arama çubuğu gibi görünür ve davranır. Basitçe arama kriterlerini girin ve aramayı başlatmak için klavyedeki enter tuşuna basın. Çevrimiçi arama yapmakta zaten rahat olan kullanıcılar, yardım almak için bu yöntemi tercih edebilir.

Ayrıca, “Yardım” kelimesini içeren menü, sekme veya araç çubuğu seçeneği de kullanılabilir. Bu genellikle yeni başlayanlar veya referans materyallerini kolayca bulmak isteyen kişiler için yardım için bir alt menüye sahiptir. Bu seçenek, referans kitabına benzer görünen bir yardım penceresi açacaktır. İsteğe bağlı cevap sihirbazını (“?”, Asistan ve Ask'ın arkasındaki programdır) verebilecekse, Office'in yeni sürümlerinde bir içindekiler ve bir dizin sunmalıdır. Bu seçenek aynı zamanda kullanıcının, müşteri desteği ile telefonda çalışırken yararlı olan “Hakkında” seçeneğini seçerek kullanılan yazılım uygulamasının sürümünü görmesini sağlar.

Eski okul bilgisayar yöntemlerini tercih edenler için, klavyedeki F1 kısayolu hala yardım almak için çalışıyor. Bu anahtar neredeyse tüm yazılımlarda çalışır, çünkü simgeler popüler olmasından önceki bir standarttır. Asistanı getirecek veya eğer kapalıysa, Yardım menüsünde olduğu gibi Yardım penceresini açacaktır.

Başka bir özellik, devam etmeden önce daha fazla bilgi veya rehberlik gerektirebilecek bir şey hakkında size bilgi verecek olan “Bu nedir?” Dir. Bir öğeye veya alana sağ tıklandığında genellikle bu seçenek açılır menü olarak görüntülenir; aksi halde “Yardım” dan bulunabilir. Basitçe “Bu nedir?” Yi tıklamanız yeterlidir ve kısa bir açıklama verecektir. Açıklamayı kaldırmak ve devam etmek için, açıklamanın dışına tıklayın veya klavyede ESC tuşuna basın. “Bu nedir” için eski okul yöntemi, Shift + F1'in klavye kısayolunu kullanmaktır.

Düzenli kullanım için yukarıdaki altı seçenekten hangisi seçilirse, yardım kullanırken arama kriterleri olarak yalnızca 1 veya 2 kelime girmeyi unutmayın. Ne kadar çok kelime girilirse, kullanıcının bir eşleşme bulma olasılığı o kadar düşüktür, çünkü her sözcüğü eşlemeye çalışır. Birkaç kelime girmek ve aralarından seçim yapabileceğiniz birden fazla seçenek almak, birçok kelimeyi girmek ve yanlış cevap almak veya olası cevaplar almaktan daha iyidir.