Menü

Son Yazılım Geliştirme Trendleri

Mart 25, 2019 - Ofis yazılımları
Son Yazılım Geliştirme Trendleri

Sıkı sıkı çevik ve güçlü tahliye yönetimi uygulamalarına sahip yazılım şirketleri önemli bir rekabet avantajına sahiptir. Bu avantajı gerçekleştirmek için bir kuruluş öncelikle yayın yönetimi sürecini optimize etmeli ve en uygun platform ve yayın yönetimi araçlarını tanımlamalıdır.

2016 yılında, sohbetler ve diğer AI kaynaklı çözümler, öngörücü analitik ve bulut teklifleri de dahil olmak üzere akıllı araçların yavaş ve sürekli davul seslerini duyduk. 2017 yılında, çok çeşitli endüstrilerdeki şirketler arasında tam olarak yer alacaklar ve bu yıl farklı trendler ortaya çıkacak. Bu yıl geçen yıla göre daha ileri teknikler tanıtıyor. Bu çözümlerin tümü, şirketlerin müşterileriyle kişisel düzeyde daha iyi bağlantı kurmasına ve bu müşterinin ofiste mi, mağazada mı yoksa doktorun ofisinde mi olduğunu müşteri deneyimini geliştirmeye yardımcı olmaya yöneliktir. Her yerde standart bir araç olacak bu akıllı çözümler, insanlar ve bilgisayarlar arasındaki boşluğu dolduracak; daha çok insanların rolünü taklit eder ve bazı durumlarda onları değiştirir. Burada, en son trendler hakkında daha fazla bilgi edinmenize yardımcı olacak bazı yazılım geliştirme en son trendlerini tartışacağız.

Mobil uygulamalar-

Tüketicilerin çoğu yerel mobil uygulamaları mobil web sitelerine tercih ediyor ve bilgilerinin cihazlarında onlarla birlikte hareket etmesini istiyor. Böylece, alıcı bir web sitesine sahip olmak yeterli olmayacak ve şirketler ticari faaliyetlerini yerel mobil uygulamalara aktarmaya devam edeceklerdir.

Çevik uygulamalar-

Çevik yaş geldi ve şimdi eskisinden daha güçlü pozisyon alıyor. Çevik metodolojinin çalışma uygulamalarını daha hızlı almalarına, daha erken gelir elde etmeye başlamalarına ve ihtiyaç duyulduğunda daha fazla iyileştirmeler yapmalarına izin vermesi nedeniyle girişimciler hoşuna gidiyor. Birçok yazılım geliştiricisi çevik olarak da beğenir, geliştirme kampı ile yönetim arasındaki iletişimi kolaylaştırır ve geliştirme sürecinin verimliliğini arttırmaya yardımcı olur.

Artan güvenlik talebi

Kişisel verilerin artması ve açık API'lerin artması nedeniyle, kullanıcıların hassas bilgileri, mobil tüketici ödeme sistemlerinin ihlali, bilgisayar korsanlığı, bulut depolamanın kırılması, çok fazla kullanım ve fidye yazılımı (şirket gaspı) gibi siber suçlara açık hale geliyor. Bu, hem kapsam hem de üstünlüğü genişletmek için güvenlik önlemleri gerektirecektir.

Bulut teknolojisi popülerlik kazanıyor. Kullanıcılar gittikçe daha fazla cihaz kullanıyor, verilerine birden fazla gadget'tan erişmek istiyorlar ve bulut teknolojisinin çok yönlü kullanıldığı yer burası. Ayrıca, dünya genelindeki elektronik üreticileri bulut bilişim ve bulut güvenliğine büyük yatırım yapıyor. Gartner, 2018 yılına kadar hizmet merkezli şirketlerin% 30'unun ERP uygulamalarının çoğunu buluta taşıyacağını öngörüyor.

Sanal kişisel asistanlar, güvenlik çözümleri ve pazarlama çözümleri gibi teknolojiler, bilişsel öğrenmeyi ve robotik süreç otomasyonunu kullanarak bu yeni iş kullanıcısı işlevselliğini sağlayacaktır. Dünyanın en büyük yazılım şirketlerinin çoğu, gelecek yıl iş kullanıcısının deneyimini geliştirmek için akıllı çözümler kullanacaktır. Dolayısıyla, bunlar, yazılım geliştirme eğilimleri hakkında daha fazla bilgi edinmenize ve en iyisini seçmenize yardımcı olan bazı son yazılım geliştirme eğilimleridir. yazılım geliştirme şirketi planlandığı gibi