Menü

Tıbbi Planlama Yazılımına Karar Verme

Mart 26, 2019 - Ofis yazılımları
Tıbbi Planlama Yazılımına Karar Verme

Bir doktor pratiği, biri elbette uygulamadaki asıl doktor veya doktor olan birkaç faktöre bağlıdır. Önemli olan bir sonraki şey hasta mahremiyeti ve hasta kayıt güvenliğidir. Bir doktor ofisinde, özellikle sosyal güvenlik numaraları, kimlik şekilleri ve hatta hasta geçmişi gibi öğeler içeriyorsa, hasta kayıtlarını güvende tutan bir sistem olmalıdır. Herhangi bir doktor uygulamasının ihtiyaç duyduğu üçüncü şey, güvenilir bir faturalandırma ve zamanlama programıdır. Bu, hemşire ya da ofis personelinin günlük bir günlük aracılığıyla yaşamaya başladığı ya da programa erişmek için çevrimiçi olarak bilgi girişi yaptığı eski tip bir tür olup olmadığı, çok sık hata yapamazlar ya da konuşma pratikleri olmaz.

Randevu çizelgeleme konusunda birçok seçenek var ve seçeneklerden biri de Tıbbi Planlama Yazılımı şeklinde. Tıbbi Planlama Yazılımı, çok basitten karmaşığa kadar birçok biçimde gelir. Tıbbi Planlama Yazılımı, ofis personelinin programa ofis bilgisayarından girmesini ve programın bir sonraki uygun randevunun ne zaman olacağını belirlemesini sağlayan çevrimiçi bir program kadar kolay olabilir.

Bir randevu planlama yazılımı programı birkaç parametreye veya bir çok parametreye sahip olabilir. Program, randevu için belirli bir süre için ayarlayabileceğiniz parametrelere sahip olabilir veya bu, önceden ayarlanmış bir seçenek veya programın ayarlandığı sırada randevunun ne kadar sürmesi gerektiğini önceden ayarlayabileceğiniz bir seçenek olabilir. Bir programın sahip olabileceği diğer bir parametre, doktorun genel bir randevu ile birlikte ofisteki işlemleri yapması durumunda, randevuların uzunluklarının değişmesi gerekebilir. Bu nedenle seçenek, hangi tür ofis ziyaretinin randevu için alınacağı seçeneklerinin bir listesi olacaktır. Şimdi, ofis personelinin bir zamanlama kitabı ile zamanlamayı yapması durumunda, o zaman ne kadar süreceğini bilir, ancak bir zamanlama yazılımı programının bu bilgi girişine sahip olması gerekir. Bu yüzden, zamanlama yazılımının etkili bir doktorun aracı olması gereken birçok parametre vardır.

Herhangi bir iş türü ya da işyeri için her zaman herhangi bir yazılım programının avantaj ve dezavantajları vardır. Yeni yazılım programlarının birçoğu, satın alındıklarında bunların hepsinde bulunmayabilir. Bu kendi içinde tıbbi bir uygulamada hasara yol açabilir. Bu nedenle, hasta randevularını planlarken kullanılacak bir yazılım programına karar verecekseniz, programın kendisine erişmeniz gerekecektir. Herhangi bir iyi yazılım şirketi, web sitesinde, satışını sundukları programları veya programları hakkında birçok bilgi edinecektir. Ne kadar zamandır bu işte bulunduğunu listelemeli ve siz ya da ofis personeli programlara giriyorsa, 24 saat müşteri destek sistemine sahip olmalıdırlar. Bu program türüne, düşündüğünüz her yeni programın parçası gibi erişmelisiniz.