Menü

Twitter – Microsoft için Mükemmel Bir Uyum mu?

Mart 25, 2019 - Ofis yazılımları
Twitter – Microsoft için Mükemmel Bir Uyum mu?

Son zamanlarda, kötü kazançlar yüzünden alt üst edilen Twitter (TWTR) potansiyel denetçiler için daha cazip hale geldi – ancak faturaya en iyi uyan kim? Bence Microsoft (MSFT) en uygun ürün olarak göze çarpıyor.

Niye ya?

Twitter'ı henüz yeni edindikten sonra (umarım yakında her yerde bulunan Office paketine eklenir) basit, Twitter yazılım devine Office'i tamamlamak için güçlü bir sosyal ağ bileşeni verecek.

Twitter, her ay 300 milyondan fazla aktif kullanıcısı olduğunu iddia ediyor. Ancak, toplam erişiminin 800 milyon kişiye yaklaştığı söyleniyor. Bu, elbette Twitter dışında görünen tweetleri de içeriyor – örneğin, gerçekte TV şovları, haberler ve spor etkinlikleri vb.

Ne yazık ki, Twitter son zamanlarda mevcut çeyrek kullanıcı sayısının önceki çeyreğe göre sadece% 1 arttığını bildirdi. Söylemeye gerek yok, bu durum yatırımcılara da yardımcı olmadı.

Büyüme sürecindeki bu durgunluğun üstesinden gelmek için, Twitter kısa süre önce Nuzzel adına yeni bir müşteri uygulaması yarattı. Bu yeni uygulama, bir kullanıcının takip ettiği kullanıcılarla en çok bağlantı verilen geleneksel Twitter kullanıcılarını gösterir.

Ek olarak, daha fazla alakalı içeriği doğrudan kullanıcılara getirmek için yeni bir anlar sekmesi eklendi.

Ancak, kullanıcıların karşı karşıya kaldığı en büyük sorunlardan biri, Twitter'ın biriktirmeye devam ettiği geniş içerik hacminin nasıl bulunabileceğidir. Örneğin, bir öğrencinin araştırma yapması veya Twitter üzerinden belirli bir konu aramasıyla ilgili hızlı bir şekilde erişmek için bilgi araması için nasıl bir profesyonel araması yapabilir?

Ancak, Twitter Microsoft tarafından karşılanıp Office paketine dahil edildiyse ne olur?

Şimdi, sadece Outlook'tan tweetleme sosyal ağ gücüne sahip olduğunuzu hayal edin. Bir e-posta (veya bunun bölümleri) birkaç fare tıklamasıyla gruplarına kolayca hedeflenen alıcılarına gönderilmeden hemen önce tweetlenebilir.

Veya bir Word doktorunun kompozisyonu sırasında, bir dokümanın tümünü (veya bir kısmını) seçilen gruplara tweetleme yeteneğini hayal edin?

Excel, bir e-tablonun tümünün (veya bir kısmının) bir gruba / gruplara tweet atmasına izin vererek tekrar yararlanabilir.

PowerPoint'te (ve hatta hatta Publisher'da) tüm sunumlar seçilen gruplara da aktarılabilir. Sadece yakın anlık geri bildirimler fiyat değerinde olacaktır.

Ne yazık ki, yalnızca Erişim geride kalabilir – tabloları veya tüm bir veritabanını tweetleme ihtiyacı çoğu kullanıcının ihtiyacının üstünde olmaz.

Alçakgönüllü görüşüme göre, şu anki değerine göre, Microsoft, Twitter'a ciddi bir göz atmalı – başka bir talip tutup ihale savaşı başlamadan önce.